04 Травня, 2022

Ракетний напад на Закарпатську область також зафіксували словацькі радари

Ракетний напад на Закарпатську область також зафіксували словацькі радари

Міністр внутрішніх справ Словаччини Роман Мікулец 3 травня скликав позачергове нічне засідання штабу стратегічного кризового управління після ракетного удару по електростанції на залізничній станції на Закарпатті.

Словацькі радари також зафіксували ракетний удар Росії по Закарпатській області. Словаччина має всі системи та елементи протиповітряної оборони в готовності. Міністерство оборони робить все, щоб забезпечити безпеку Словацької Республіки. Про це заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь, передає TASR.

Ярослав Надь

Міністр Надь стурбований нападом, оскільки він стався приблизно за 100 кілометрів від словацького кордону. Він попередив президента Росії Володимира Путіна, що якщо напади перетнуть словацький кордон, стаття 5 Північноатлантичного договору автоматично активізує дії заради безпеки для всіх країн-членів НАТО.

За словами Надя, метою атаки була ліквідація залізничної станції, що загалом не вийшло.

“Я кілька разів говорив, що є дані розвідки про те, що Путін зробить усе можливе, щоб “денацифікувати” залізничні вокзали та аеропорти поблизу наших кордонів”, – сказав він.

У свою чергу, Державний секретар Міністерства закордонних справ Словаччини Мартін Клус розповів, що він не має інформації про те, що ракетний напад якось загрожує громадянам Словаччини. При цьому він попередив українців, щоб вони не їздити без особливих потреб через словацько-український кордон. Також міністр не виключив, що можлива нова хвиля мігрантів-біженців саме із Закарпаття.


Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Венделін Лейтнер повідомив, що було вжито всіх необхідних заходів у штабі, перевірено плани врегулювання ситуації, активувано Корпус поліції, а також Управління прикордонної поліції та поліції у справах іноземців.

“Ми готові впоратися і заспокоїти ситуацію в Словаччині”, – сказав Лейтнер.

Нагадаємо, у Закарпатській області триває ліквідація наслідків ракетного удару по одному з об’єктів залізничної інфраструктури у Воловці. Російська ракета вперше з початку вторгнення РФ на територію України поцілила у найзахіднішу область країни ввечері 3 травня. Уряд Угорщини при цьому знову заявив, що “прийняв правильне рішення”, заборонивши передачу озброєння через свою територію.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі