14 Травня, 2022

П’ятий уряд Віктора Орбана сформовано – практично без нових облич

П’ятий уряд Віктора Орбана сформовано – практично без нових облич

В Угорщині оголосили про завершення формування уряду Віктора Орбана. Нових облич на головних посадах практично немає.

“На прохання президента республіки прем’єр-міністр Віктор Орбан провів консультації щодо формування уряду та домовився з міністрами свого майбутнього уряду про спільну роботу на наступні чотири роки”, – цитує речника прем’єр-міністра Угорщини Бертолона Гаваші Origo.

Він нагадав основні тези Орбана, якими він керувався: про те, що “попереду десятиліття різних загроз; триває війна, ціни зростають по всій Європі, є ознаки серйозної енергетичної кризи, а економіки європейських країн стикаються з подальшими випробуваннями, ще не оговтавшись від періоду епідемії”.

уряд орбан

Головна теза: “Угорщині потрібен уряд, здатний дати правильні відповіді на виклики, які стоять перед країною”.

“Нам потрібно триматися подалі від війни, впоратися з питанням європейської економічної кризи, що розгортається, аби дати Угорщині зберегти свої досягнення”, – зазначив Бертолон Гаваші.

Саме за цією логікою, за його словами, Віктор Орбан і розробив структуру свого п’ятого за рахунком уряду:


Віце-прем’єром оголошено Жолта Шем’єна. Він також працюватиме міністром, відповідальним за національну політику та церковну політику і дипломатію.

 • Міністерство закордонних справ і торгівлі як і раніше очолить Петер Сійярто,
 • Антал Роган – голова Офісу прем’єр-міністра,
 • Гергей Гуляш очолить кабінет прем’єр-міністра,
 • Міністерство фінансів – Міхай Варга,
 • Міністерство технологій та промисловості – Ласло Палкович,
 • Міністерство культури та інновацій – Янош Чак,
 • Міністерство сільського господарства очолить Іштван Надь,
 • Міністерство внутрішніх справ – Шандор Пінтер,
 • Міністерство будівництва та інвестицій – Янош Лазар,
 • Міністерство оборони Крістоф Салай-Бобровніцкі,
 • Міністерство юстиції – Юдіт Варга.

Міністром економічного розвитку стане Мартон Надь, а Тібор Наврачіч – міністром, відповідальним за регіональний розвиток та використання коштів ЄС протягом наступних чотирьох років.

У своїй заяві держсекретар уряду Угорщини Чаба Дьомотер наголосив, що за результатами цьогорічних виборів найважливішим завданням нового уряду є “збереження миру та безпеки Угорщини”.

Зокрема, під час консультацій було з цією метою вирішено “підсилити безпосередню організацію роботи прем’єр-міністра”. Відповідно, служби громадянської національної безпеки у майбутньому будуть перебувати під контролем апарату Віктора Орбана. Цю місію поклали на держсекретаря Кароя Паппа.

Як зазначається, “ці структурні зміни допоможуть главі уряду ефективно забезпечити наміри уряду підтримувати мир і безпеку на всіх напрямках”.

Нагадаємо, що Угорщина може отримати фінансову компенсацію від Європейського Союзу як механізм переконання прем’єр-міністра Віктора Орбана підтримати санкції щодо російської нафти. Фінансування буде покликане підтримати країну в нарощуванні потужностей нафтопроводів, сховищ і переробки нафтопродуктів.

 

InfoPost.Media

Фото: Origo


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі