fbpx
09 Лютого, 2022

Президентка Словаччини підписала угоду про оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами

Президентка Словаччини підписала угоду про оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами

Президентка Словаччини Зузана Чапутова ратифікувала угоду про співпрацю Словаччини зі Сполученими Штатами в галузі оборони.

Про це з посиланням на речника президента Мартіна Стрижинєца повідомляє TASR.

Зузана Чапутова

Чапутова нагадала, що текст угоди, ухвалений сьогодні парламентом, обговорювали колишній і нинішній уряд.

“Сьогодні всі умови для набуття чинності Угоди про співпрацю у сфері оборони Словацькою Республікою були виконані, як це зробили і 23 інші країни-члени Альянсу, не втративши суверенітет”, – сказала вона.

Чапутова зазначила, що ухвалення цієї угоди супроводжувалося поширенням дезінформації, а також занепокоєннями. За словами Чапутової, дехто порівнював цю угоду з окупаційним договором 1968 року, коли радянські війська здійснили насильницьке військове вторгнення на територію тодішньої Чехословаччини.

“Це неповага до жертв вторгнення 1968 року – порівнювати домовлений договір про співпрацю, затверджений законно призначеним урядом та обраними представниками в парламенті, з договором, підписаним під окупаційними танками”, – сказала президентка Словаччини.

За її словами, договір не підриває суверенітет країни і не змінює поточні міжнародні зобов’язання Словаччини.

Нагадаємо, що сьогодні угоду схвалили депутати Національної ради Словацької Республіки. “За” проголосували 79 депутатів із 140 присутніх, “проти” — 60. Передбачається дозволити Збройним силам США використовувати військові аеропорти “Малацьки-Кучина” та “Сляч” або інші узгоджені об’єкти та приміщення. Словаччина має надавати їх без орендної плати. Угода має діяти протягом десяти років.

Стався під час розгляду в парламенті й інцидент, коли депутат від ультранаціоналістичної партії Медвецьки облив водою прапор України. Голосування вирішили перенести на середу. І ось сьогодні, 9 лютого, коаліційна більшість у складі 79 депутатів схвалила цю угоду. Опозиційні депутати пригрозили акціями протесту.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі