Президентка Словаччини Зузана Чапутова ратифікувала угоду про співпрацю Словаччини зі Сполученими Штатами в галузі оборони.
Про це з посиланням на речника президента Мартіна Стрижинєца повідомляє TASR.
Чапутова нагадала, що текст угоди, ухвалений сьогодні парламентом, обговорювали колишній і нинішній уряд.
“Сьогодні всі умови для набуття чинності Угоди про співпрацю у сфері оборони Словацькою Республікою були виконані, як це зробили і 23 інші країни-члени Альянсу, не втративши суверенітет”, – сказала вона.
Чапутова зазначила, що ухвалення цієї угоди супроводжувалося поширенням дезінформації, а також занепокоєннями. За словами Чапутової, дехто порівнював цю угоду з окупаційним договором 1968 року, коли радянські війська здійснили насильницьке військове вторгнення на територію тодішньої Чехословаччини.
“Це неповага до жертв вторгнення 1968 року – порівнювати домовлений договір про співпрацю, затверджений законно призначеним урядом та обраними представниками в парламенті, з договором, підписаним під окупаційними танками”, – сказала президентка Словаччини.
За її словами, договір не підриває суверенітет країни і не змінює поточні міжнародні зобов’язання Словаччини.
Нагадаємо, що сьогодні угоду схвалили депутати Національної ради Словацької Республіки. “За” проголосували 79 депутатів із 140 присутніх, “проти” — 60. Передбачається дозволити Збройним силам США використовувати військові аеропорти “Малацьки-Кучина” та “Сляч” або інші узгоджені об’єкти та приміщення. Словаччина має надавати їх без орендної плати. Угода має діяти протягом десяти років.
Стався під час розгляду в парламенті й інцидент, коли депутат від ультранаціоналістичної партії Медвецьки облив водою прапор України. Голосування вирішили перенести на середу. І ось сьогодні, 9 лютого, коаліційна більшість у складі 79 депутатів схвалила цю угоду. Опозиційні депутати пригрозили акціями протесту.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.