fbpx
21 Березня, 2022

Польща відклала святкування Дня польсько-угорської дружби

Польща відклала святкування Дня польсько-угорської дружби

Святкування Дня польсько-угорської дружби в Польщі за спільною згодою перенесли через війну в Україні. Святкування мало відбутись 18-19 березня.

Про це з посиланням на угорське національне інформаційне агентство MTI повідомляє Telex.

“Цього року День польсько-угорської дружби мав відбутися 18-19 березня, але через початок війни в Україні за згодою обох сторін його перенесли на більш пізній термін”, – йдеться в повідомленні.

День польсько угорської дружби

День польсько-угорської дружби за планом мали провести у місті Бохня — одному з найкрасивіших міст Польщі.

“Разом ми думали, що поки українці героїчно борються за окуповану Батьківщину, зараз не час для того, щоб ми радісно святкували”, – йдеться у повідомленні.

У той же час президент Польщі Анджей Дуда закликав провести День дружби якнайшвидше. Він та його дружина дружать з головою угорської держави Яношем Адером. Той невдовзі має залишити свій пост, щоб звільнити місце для нещодавно обраної кандидатки від Фідес Каталін Новак.

Раніше Польща та Угорщина об’єдналися у протистоянні проти Брюсселя через протиріччя щодо верховенства права. Однак ця єдність була підірвана тісними зв’язками Будапешта з Москвою.

За повідомленням деяких ЗМІ, однією з причин перенесення святкування стало те, що Дуда не хотів з’являтися на публіці зі своїм угорським колегою через проросійську позицію Будапешта. Про це повідомляє, зокрема, видання Azonnali.hu з посиланням на дипломатичні джерела. Однак підтвердження цьому не було надано.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, чим небезпечний наратив Кремля про можливість захоплення Польщею Заходу України. Так, за словами глави російського МЗС Сергєя Лаврова, у разі введення до Украни миротворчої місії, “більшість миротворчих сил прийшла б з Польщі, і вона взяла б під свій контроль Західну Україну та Львів”.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі