22 Квітня, 2022

Польща просить ЄС виділити для біженців кошти від конфіскації майна російських олігархів

Польща просить ЄС виділити для біженців кошти від конфіскації майна російських олігархів

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький 13 квітня надіслав листа Урсулі фон дер Ляєн із закликом мобілізувати додаткові кошти для допомоги українським біженцям. Одним з джерел коштів він вбачає надходження від конфіскації активів російських олігархів.

За словами заступника міністра закордонних справ Павела Яблонського (Paweł Jabłoński), прем’єр-міністр знову звернувся до голови Європейської комісії з проханням мобілізувати нові кошти для підтримки біженців з України. Про це повідомляє Rzeczpospolita.

Фото Virginia Mayo Afp East News

“Ми говоримо про мільярдні витрати держав-членів до кінця року. Польща представила Комісії конкретну пропозицію, де взяти гроші: з конфіскації російських резервів і активів російських олігархів”, – сказав він. 

Як зазначає видання, відповідь від Єврокомісії наразі не надійшла, але факт відправлення листа підтверджують польські джерела. Він містить розрахунки на 11 мільярдів євро цього року, однак якщо ситуація в Україні погіршиться, витрати Польщі можуть досягти 24 мільярдів євро.

Варшава просить ЄС допомагати напряму, а не через уряд

У той же час мер Варшави Рафал Тшасковський (Rafal Trzaskowski) закликав ЄС та уряд Польщі до кращої координації та більшої підтримки безпосередньо  місцевих органів влади та благодійних організацій, які допомагають українським біженцям у Польщі.

Варшава, а також інші великі великі міста Польщі, такі як Краків і Вроцлав, прийняли тисячі біженців. При цьому населення Варшави зросло приблизно на 15% після того, як Росія вторглася в Україну 24 лютого.


Z23491355ier,rafal Trzaskowski Na Bazarze Rozyckiego W Warszawi

Рафал Тшасковський є давнім критиком польської правлячої націоналістичної партії “Право і справедливість” (PiS). У своєму зверненні він заявив, що потрібен кращий канал фінансування для тих, хто знаходиться на передовій кризи.

“Нам потрібна пряма допомога, тому що немає стратегії з боку уряду. Багато з того, що ви бачите в Польщі, засноване на імпровізації”, – сказав Тшасковський.

У контексті цього варто додати, що наприкінці 2019 року Тшасковський та група мерів міст Центральної та Східної Європи (Братислави, Будапешта і Праги), які були в опозиції до своїх правлячих національних урядів, попросили більш прямого доступу до фондів ЄС.

Нагадаємо, раніше влада Варшави вирішила використати покинуту будівлю посольства Росії в Польщі. Тут планують згодом розмістити біженців з України.

 

InfoPost.Media

Фото: VIRGINIA MAYO / AFP / East News


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі