fbpx
22 Лютого, 2022

Підтримка словаків в Угорщині за останні чотири роки зросла на 50%

Підтримка словаків в Угорщині за останні чотири роки зросла на 50%

Урядова підтримка словацької меншини в Угорщині зросла щонайменше на 50 відсотків за минулу каденцію. Про це заявив спікер Словацького національного самоврядування в Угорському парламенті Антон Паулік.

У інтерв’ю кореспонденту TASR він нагадав, що в парламенті Угорщини є спікери 13 нацменшин.

Антон Паулік

Спікери національного самоврядування в угорському парламенті мають ті самі повноваження, що і депутати, за винятком можливості голосування.

“Ми можемо брати участь у обговореннях усіх комітетів, а також можемо коментувати подані закони”, – сказав Паулік.

Державні дотації надаються національним самоврядуванням за результатами їх діяльності у попередньому році.

“Обсяг коштів, які словацька національна меншина отримала від Угорщини, збільшився більш ніж на 50 відсотків. Словацьке національне самоврядування в Угорщині (CSSM) це відчуває, і наші інституції це відчувають”, – сказав Антон Паулік.

Також Паулік зупинився на проекті колишньої Словацької євангельської церкви в Будапешті. Він розповів, що вів переговори з компетентними особами, і вони шукали рішення, як передати цю будівлю у власність Словацького національного самоврядування в Угорщині.

“Це вже сталося, зараз оголошуються тендери на реставрацію церкви. Ми отримали від уряду Угорщини понад мільярд форинтів (2,8 млн євро), і уряд Словаччини також зробив значний внесок”, – сказав Паулік.

За його словами, словацька меншина в Угорщині матеріально забезпечена, але необхідно було домогтися гарантій функціонування національної освіти, яка в певний період випала із системи.

Представники словацької меншини в Угорщині матимуть можливість втретє обрати свого представника в угорський парламент на парламентських виборах 3 квітня.

Нагадаємо, раніше ми публікували дослідження, за результатами якого умови для розвитку молоді в Словаччині (якість освіти, можливості працевлаштування для молоді) відстають від умов у інших країнах Вишеградської четвірки. Однак це не заважає молодим словакам менше прагнути до еміграції.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі