24 Березня, 2022

Орбан вимагає гроші у ЄС для “захисту східних кордонів”

Орбан вимагає гроші у ЄС для “захисту східних кордонів”

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вимагає негайного надання кредиту від Європейської комісії в рамках Фонду відновлення та стійкості, щоб допомогти впоратися з напливом українських біженців та захистити східні кордони.

Орбан поінформував про таке рішення уряду Угорщини голову Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн, повідомляє 24.hu.

Orbán Viktor

Офіс прем’єр-міністра заявив, що біля кордонів Угорщини триває війна. Лише за останні тижні майже півмільйона українських біженців прибули до країни, рятуючись від війни.

“Уряд очікує, що в найближчий період ця кількість збільшиться”, – додав прем’єр.

Віктор Орбан звернувся до Європейської комісії з проханням затвердити, у свою чергу, Плани реконструкції та планування стійкості, угоди про партнерство та оперативні програми держав-членів, які захищають східні кордони Європейського Союзу.

“Війна в Україні ставить перед державами-членами Європейського Союзу безпрецедентний виклик. Ризики безпеки, тягар гуманітарної кризи, економічні наслідки конфлікту та негативні наслідки санкцій ЄС значною мірою несуть країни, які захищають східні кордони Європейського Союзу”, – йдеться у зверненні.


Орбан зазначив, що Угорщина надає гуманітарну допомогу тим, хто приїжджає до них та тим, хто потребує допомоги на Закарпатті.

“Ми посилили охорону наших східних кордонів. Ми робимо все це в ім’я людства та заради миру та безпеки Європейського Союзу в цілому”, – зазначив Орбан.

Він також попросив Єврокомісію дозволити швидке, цілеспрямоване та гнучке використання бюджетних ресурсів ЄС.

Нагадаємо, що Європейська комісія не дає згоди на виплату грошей на відновлення після пандемії Польщі та Угорщини. Ці дві країни не виконали рекомендацій ЄС щодо верховенства права. Минулого року фон дер Ляєн заявила, що Угорщині необхідно зробити більше для боротьби з корупцією.

“Це неприпустимо. Я закликаю переглянути систему перерозподілу та забезпечити, щоб ті держави-члени, які несуть тягар військової кризи і водночас роблять значний внесок у економічне зростання Європейського Союзу, не втратили ресурси ЄС”, – тепер каже Орбан.

Він наполягає, негайно надати Угорщині позику “для оборони, контролю кордонів, а також гуманітарних та інших гострих завдань антикризового управління”.

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт не підтримає санкції ЄС проти Росії у сфері енергетики. Також угорський уряд виступає проти безпольотної зони над Україною та миротворчої місії, яку пропонує Польща.

Міністр заявив, що Угорщина не блокуватиме постачання зброї в Україну державами-членами ЄС. Однак також заявив, що Угорщина не постачатиме зброю і не допустить передачу летальної зброї транзитом через свою країну.

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі