Уряд Угорщини вирішив придбати 12 нових тренувально-бойових літаків для Сил оборони Угорщини. Крім того, що літак може нести ракети різного типу, його Угорщина планує використовувати для розвідувальних цілей.
Про це з посиланням на заяву урядового комісара, відповідального за оборонні розробки, Гашпара Марота пише portfolio.hu.
Урядовець заявив, що Угорщина закупить літаки L-39NG для виконання навчальних та розвідувальних завдань. Виробником літаків є чеська Aero Vodochody, яка з 2021 року перебуває у мажоритарній власності Угорщини.
Вісім з дванадцяти літаків використовуватимуться для навчання пілотів, а решта чотири відправляться в розвідувальні місії.
Виробництво літаків здійснюватиметься в рамках спільного угорсько-чеського проекту розвитку. Замовлені літаки прибудуть в Угорщину в 2024 році.
За повідомленням угорських ЗМІ, така угода була очікуваною, оскільки угорські пілоти тестували літаки раніше. L-39NG є розробленою версією одного з відомих у світі тренувальних літаків L-39. Останній використовувався в кожній країні радянського блоку.
Загалом відома чеська компанія виготовила 3000 літаків.
Західні ЗМІ регулярно називали L-39 “радянськими винищувачами”, однак насправді L-39NG досі залишається основним продуктом чеського заводу.
Він має два види. Stage 1 – це модернізований, змінений L-39, а нова версія Stage 2 – це абсолютно новий літак. Угорщина ж планує закупити саме 12 літаків Stage 2.
Призначений для пілотів винищувачів 4-го і 5-го поколінь, L-39NG може витримати ракетний удар. Деякі джерела кажуть, що він може літати більше 15 тисяч годин. Його двигун – Williams International FJ44-4M з максимальною швидкістю до 775 км/год на висоті 6000 метрів. Однак він також може літати на висоті 11,5 км.
Польотна відстань бойового літака становить 2600 кілометрів, він може нести ракети класу “повітря-повітря”, а також ракети “повітря-земля”, бомби або гармати. Поки невідомо, які модифікації замовить Угорщина. Але portfolio.hu підкреслює, що Угорщина, ймовірно, буде першою, хто використовуватиме ці літаки для розвідувальних місій.
Нагадаємо, раніше верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що хоча Угорщина не дозволяє поставки зброї на свою територію, вона також бере участь у постачанні зброї Україні, “сплачуючи власну частку”.
Фото: Рortfolio
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.