fbpx
14 Грудня, 2022

На кордоні з Польщею запрацювала єЧерга для вантажівок. Як це працює і чому важливо

На кордоні з Польщею запрацювала єЧерга для вантажівок. Як це працює і чому важливо

 Міністерство інфраструктури України запустило послугу електронної черги під назвою єЧерга для вантажних транспортних засобів. Таким чином планують впорядкувати живу чергу на кордоні, оскільки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну потік транспорту значно зріс.

Пілотний проєкт працюватиме наразі тільки в одному пункті пропуску — «Ягодин-Дорогуськ» на українсько-польському кордоні. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа-Масі Найєм. Цей пункт пропуску вважається одним із найбільш завантажених.

319700482 517060740462112 8984877453929172865 N

«Станом на 18:00 12 грудня понад 1100 вантажних транспортних засобів стали в електронну чергу перетину кордону в пункті пропуску. Середня кількість транспортних засобів, що перетинають кордон за добу в цьому пункті пропуску – 600. Та через погіршення погодних умов наразі транспорт рухається повільніше, ніж зазвичай», – йдеться в повідомленні Мінінфраструктури.

За повідомленням Мінінфраструктури, послуга єЧерга буде безкоштовною та дозволить знизити час простою вантажівок безпосередньо на кордоні. Тестування системи на пункті пропуску почалось ще наприкінці жовтня цього року. До цього влітку режим роботи пункту «Ягодин-Дорогуськ» змінили — через перевантаженість тут почали оформляти лише вантажний транспорт.

«єЧерга безкоштовна і не прив’язана до жодних сервісних зон. Вона була розроблена спеціально для українського пункту пропуску і враховує особливості української нормативно-правової бази. Україна одна з перших країн у світі, яка створила і запроваджує подібну систему», – зазначили у міністерстві.

Зареєструватися і слідкувати за просуванням черги перевізники можуть онлайн на сайті echerha.gov.ua, зокрема у своїх особистих кабінетах.

Електронну чергу намагаються впровадити не вперше

Слід нагадати, що проєкт «Електронна черга перетину кордону» Кабмін затвердив ще у грудні минулого року. За задумкою розробників, електронна черга дозволятиме бронювати для себе комфортний час для перетину кордону. Також уряд раніше прийняв план модернізації пунктів пропуску, в межах якого мала відбутись модернізація 20 та будівництво 12 нових пунктів пропуску з «комфортними зонами очікування». На втілення проєкту відводилось три роки та було виділено 10 млрд грн.

 

Читай також:

Чому відбудова України в умовах війни проти Росії має початися з модернізації західного кордону

 

Слід додати також, що пілотний проєкт «Електронна черга перетину кордону» планували запровадити на двох КПП у межах Закарпатської області, – «Ужгород – Вишнє Нємецке» на українсько-словацькому кордоні та «Чоп-Загонь» на кордоні з Угорщиною.

На необхідності запровадження спільного митного контролю та активні переговори з Польщею в цьому плані у листопаді в ході форуму Re:Open Zakarpattia 2022 наполягав заступник міністра інфраструктури Мустафа-Масі Найєм. Тоді якраз починався перший раунд перемовин із польською стороною, ініційованих ще у березні цього року.

Зауважимо, що нюанси впровадження електронної черги, які здавались суттєвою перепоною, як, наприклад, відсутність спільної регуляторної історії між Держмитслужбою, прикордонниками та самою «електронною чергою», а також закритий формат бази даних Держмитслужби, здається знайшли вирішення. Такі моменти важливі в процесі розбудови західного кордону України та інтегрованого управління ним. Тільки тоді західний кордон нашої держави ставатиме дедалі умовнішим, а також більше об’єднуватиме нас з ЄС і НАТО. Про це ми наголошували у своєму аналітичному матеріалі Пояснює митниця: як розбудовувати західний кордон України під час війни.

Радимо також переглянути аналітичні матеріали щодо розбудови в умовах війни українського західного кордону з УгорщиноюРумунією та Словаччиною.

 

InfoPost.Media

Фото: Мінінфраструктури


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі