fbpx
23 Травня, 2022

МЗС Румунії відреагувало по слова угорської президентки щодо угорців Румунії

МЗС Румунії відреагувало по слова угорської президентки щодо угорців Румунії

Міністерство закордонних справ Румунії відреагувало на заяву президентки Угорщини Каталін Новак про намір представляти угорців, де б вони не жили. У відомстві заявили, що такі коментарі “не відповідають європейським стандартам”.

Після зустрічі з віце-прем’єр-міністром Румунії Келеменом Хунором, лідером Демократичного альянсу угорців Румунії (RMDSZ), Каталін Новак на своїх сторінках у соцмережах зазначила, що вважає своїм пріоритетом представляти всіх угорців.

“Я вважаю представництво всіх угорців одним із моїх головних обов’язків, тому для мене немає різниці з точки зору того, чи живе хтось тут чи по той бік кордону. Угорці є угорці, крапка”, – написала вона.

W 57443885 800x450

Заява викликала негайну відповідь Міністерства закордонних справ Румунії, пише Euractiv.

“Згідно з міжнародним правом, держава не може претендувати на будь-які права щодо громадян іншої держави (…), тому такі заяви не відповідають європейським стандартам у цьому питанні”, – йдеться у реакції румунського МЗС.

У відомстві додали, що Угорщина може бути зацікавлена ​​щонайбільше у зміцненні культурні відносини зі своїми громадянами за кордоном.

“Румунія залишається глибоко прив’язаною до бажання сприяти прагматичним відносинам з Угорщиною в прямих інтересах румунських та угорських громадян, незалежно від етнічної приналежності”, – йдеться у заяві МЗС.

У прес-релізі також нагадується доповідь Венеціанської комісії 2001 року про особливе ставлення до національних меншин з боку пов’язаної держави та декларація Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Між Угорщиною та Румунією періодично відбуваються дипломатичні сутички, оскільки Угорщина має кілька програм розвитку для громади з населенням 1,2 мільйона людей, що проживають в Румунії, найбільшої етнічної меншини в країні.

Так, наприклад, в середині лютого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час поїздки до Трансильванії закликав угорців в Румунії брати участь у парламентських виборах Угорщини і говорив про єдність Угорщини “всупереч імперській волі”. Однак, за попередньою статистикою, опублікованою у листопаді минулого року, угорці Трансільванії не дуже цікавляться угорською політикою.

 

InfoPost.Media

Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі