Новини 23 Травня 10:55

МЗС Румунії відреагувало по слова угорської президентки щодо угорців Румунії

Міністерство закордонних справ Румунії відреагувало на заяву президентки Угорщини Каталін Новак про намір представляти угорців, де б вони не жили. У відомстві заявили, що такі коментарі “не відповідають європейським стандартам”.

Після зустрічі з віце-прем’єр-міністром Румунії Келеменом Хунором, лідером Демократичного альянсу угорців Румунії (RMDSZ), Каталін Новак на своїх сторінках у соцмережах зазначила, що вважає своїм пріоритетом представляти всіх угорців.

“Я вважаю представництво всіх угорців одним із моїх головних обов’язків, тому для мене немає різниці з точки зору того, чи живе хтось тут чи по той бік кордону. Угорці є угорці, крапка”, – написала вона.

W 57443885 800x450

Заява викликала негайну відповідь Міністерства закордонних справ Румунії, пише Euractiv.

“Згідно з міжнародним правом, держава не може претендувати на будь-які права щодо громадян іншої держави (…), тому такі заяви не відповідають європейським стандартам у цьому питанні”, – йдеться у реакції румунського МЗС.

У відомстві додали, що Угорщина може бути зацікавлена ​​щонайбільше у зміцненні культурні відносини зі своїми громадянами за кордоном.

“Румунія залишається глибоко прив’язаною до бажання сприяти прагматичним відносинам з Угорщиною в прямих інтересах румунських та угорських громадян, незалежно від етнічної приналежності”, – йдеться у заяві МЗС.

У прес-релізі також нагадується доповідь Венеціанської комісії 2001 року про особливе ставлення до національних меншин з боку пов’язаної держави та декларація Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Між Угорщиною та Румунією періодично відбуваються дипломатичні сутички, оскільки Угорщина має кілька програм розвитку для громади з населенням 1,2 мільйона людей, що проживають в Румунії, найбільшої етнічної меншини в країні.

Так, наприклад, в середині лютого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час поїздки до Трансильванії закликав угорців в Румунії брати участь у парламентських виборах Угорщини і говорив про єдність Угорщини “всупереч імперській волі”. Однак, за попередньою статистикою, опублікованою у листопаді минулого року, угорці Трансільванії не дуже цікавляться угорською політикою.

 

InfoPost.Media

Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі