fbpx
31 Травня, 2022

Минулого року з аптек у Словаччині зібрали понад 197 тонн невикористаних ліків

Минулого року з аптек у Словаччині зібрали понад 197 тонн невикористаних ліків

Минулого року зі словацьких аптек було зібрано понад 197 тонн невикористаних ліків. В середньому це 89,47 кілограма на одну аптеку. Про це йдеться у річному звіті Державного інституту контролю за ліками (ŠÚKL) за 2021 рік. За даними інституту, кількість зібраних відходів у порівнянні з минулим роком зросла більш ніж на 36 тонн.

Найбільший обсяг ліків зібрано в Братиславському краї – 47 316 кілограмів. У Бансько-Бистрицькому краї зібрано 20 375, у Кошице 23 159, у Нітрі 16 439, у Пряшові 23 805, в Тренчянському 22 318, у Трнаві 18 447 і в Жиліні 25 324 кілограмів ліків, у яких вийшов термін вживання.

таблетки

Люди ніколи не повинні викидати будь-які ліки після закінчення терміну придатності. Їх необхідно віднести в аптеку у внутрішній упаковці, зовнішню упаковку можна переробити класичним способом, – пише TASR.

Невикористані таблетки, капсули та супозиторії у блістерах, сиропи та краплі у флаконах, мазі, креми та гелі в тубах потрібно здавати в аптеки, а не викидати у сміття.

Як в Україні з невикористаними пігулками?

На жаль, в Україні подібних законодавчих норм щодо утилізації медпрепаратів, які не придатні для вживання, не існує.

Як повідомив нашому виданню виконавчий директор регіональної Асоціації органів місцевого самоврядування “Закарпаття за чисте довкілля” Володимир Суран, люди викидають протерміновані ліки у сміття, або виливають в унітази, а це завдає величезної шкоди довкіллю і здоров’ю людей.

“У нас аптеки не приймають протерміновані ліки. Там навіть написано, що «Придбані медичні препарати поверненню не підлягають. Викинуті ліки потрапляють у воду та грунт, що несе серйозну небезпеку, а очисні споруди на Закарпатті майже відсутні, а ті що є лише використовують електроенергію і абсолютно не виконують своїх функцій. Наразі нашою Асоціацією було розроблено 10 проектів будівництва відповідних комплексних очисних споруд у десяти громадах Закарпаття, але, на жаль, для їх реалізації відсутні кошти”, – розповів Володимир Суран.

Для українців, які насправді дбають про довкілля, радять протерміновані або невикористані ліки помістити в скляну банку, засипати піском, закрити металевою кришкою та закопати в промзоні.

Нагадаємо, Парламент Словацької Республіки проголосував за внесення поправок до Закону про харчові продукти, які вступають у силу з 1 червня 2022 року. Відповідно до поправок до закону, дозволено продавати кінцевому споживачеві продукти, термін придатності яких закінчився.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі