fbpx
25 Жовтня, 2021

Мультикультурна осінь в Україні: 3 ключові події, про які варто знати всій Європі

Мультикультурна осінь в Україні: 3 ключові події, про які варто знати всій Європі

У форматі дайджесту ми створили добірку знакових подій початку осені в Україні, які засвідчують усвідомлений рух і приналежність нашої країни до спільного культурного та політичного Заходу.

 

Театралізоване дійство за участі Дахабраха на фестивалі Dream ГогольFest посеред пустелі

Daxa Braxa
Фото: suspilne.media

У Херсоні 4 та 5 вересня пройшов фестиваль сучасного мистецтва Dream ГогольFest. Головною подією цьогорічного заходу стала театралізована вистава “…30 із 40…”. Її організатори провели просто неба, а сцену для артистів змонтували в Олешківських пісках.

Як зазначив режисер події Влад Троїцький, вистава “…30 із 40…” стала переосмисленням шляху Мойсея, якому знадобилося 40 років, аби викорінити із свого народу свідомість раба, відчуття меншовартості та нікчемності. Натомість здобути гідність та усвідомити значущість та цілісність власного народу. 

Таким чином організатори намагались передати історію шляху українського народу, який 30 років ніби ходить пустелею. Режисер не тільки аналізує ці мандри, а ще й наголошує на важливості об’єднання спільних зусиль заради творення потужної держави з власною історією та ідентичністю. 

Більше про фестиваль можна прочитати на його офіційній сторінці.

 

Габсбурґ у Харкові: схід України наблизили до Центральної Європи за допомогою… опери!

Vyshyvanyi'
Фото: “Вишиваний. Король України”

У Харкові 1-2 жовтня відбулась прем’єра опери “Вишиваний. Король України” про Вільгельма фон Габсбурґа. Опера присвячена без сумніву легендарній постаті ерцгерцога, представника найбільшого монаршого дому Європи.

Крім власне свого культурного та історичного значення постановка вразила глядачів своїм розмахом. Для неї у Харківському національному академічному театрі опери і балету ім. М. Лисенка навіть збудували нову конструкцію для сцени вагою в 5 тон і вартістю в 2,5 млн грн. 

У своєму огляді прем’єри письменник Андрій Любка охарактеризував її як дієвий інструмент української культурної дипломатії за кордоном та засіб культурної дипломатії всередині країни. За його словами цей проєкт – про відкриття нових контекстів, це спроба внутрішнього діалогу, новаторський спосіб “зшивання” країни. 

 

80 років трагедії: в Україні вшанували пам’яті жертв Бабиного Яру

Babyn Yar
Фото: dw.com

У Києві 6 жовтня пройшла церемонія вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру. Участь у жалобних заходах на території національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр” взяли президент України Володимир Зеленський, президент Ізраїлю Іцхак Герцог та президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

За словами українського президента, незабаром в урочищі буде створено Меморіальний комплекс і Національний історико-меморіальний заповідник “Бабин Яр”.

Експерти Національної академії наук України проаналізували виступ Зеленського та виявили невідповідності сказаного справжнім історичним подіям.Наприклад, спічрайтерам президента не вдалось продемонструвати весь комплекс цієї проблеми і складності пам’яті про Бабин Яр, оскільки вони зачепили тільки тему Голокосту. Натомість ромів у промові не згадали, хоча їх теж вбивали лише за їхню етнічну приналежність.

Неоднозначна ситуація і навколо самого меморіального комплексу. Так, у травні 2020 року було опубліковано Звернення української культурної та наукової спільноти щодо меморіалізації Бабиного Яру. Його підписали понад 750 осіб, зокрема відомі правозахисники, письменники, історики. Підписантів непокоять зв’язки Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” (МЦГБЯ) з Росією і загальна концепція висвітлення подій у Бабиному Яру цим центром.

 

У Харкові пройшла перша антифейкова конференція 

Fake Conf

У неділю, 12 вересня, у Харкові відбулась конференція Fake X. Її формат – це короткі виступи-історії про досвід фактчекінгу та розвиток критичного мислення.

Учасниками заходу стали співзасновник “Телебачення Торонто” Роман Вінтонів (Майкл Щур) з колегами по проекту Максимом Щербиною та Антоном Тимошенко, журналістка та авторка кількох youtube-проектів Яніна Соколова, головна редакторка проєкту “По той бік новин” Альона Романюк, ведуча проєкту StopFake.org Вікторія Романюк, заступник головного редактора медіагрупи “Накипіло” Віктор Пічугін та мистецтвознавець Максим Розенфельд.

У розмовах про те, як запускають фейки у медіа, на що дивитись, щоб побачити фейк та тренди фейків від російської пропаганди до побутових дезінформаторів на коференції розглянули конкретні кейси.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі