fbpx
23 Грудня, 2021

Молдова призначила нового посла в Україні

Молдова призначила нового посла в Україні

Уряд Молдови схвалив призначення нового посла Молдови в Україні. Відповідно до рішення кабінету міністрів Молдови ним став Валеріу Ківер.

Найближчим часом наказ про його призначення має підписати президент Майя Санду, повідомляє портал Newsmaker.

Валеріу Ківер

Кандидатуру Ківеря на посаду посла Молдови в Україні подало міністерство закордонних справ та європейської інтеграції. До цього він обіймав посаду заступника міністра закордонних справ та європейської інтеграції, а також був послом в Австрії. Також Валеріу Ківер був постійним представником Молдови при ОБСЄ.

Наразі Ківер є головою офісу програми ОБСЄ у столиці Таджикистану Душанбе.

Слід зазначити, що послів Молдови призначає та відкликає президент на пропозицію уряду. Кандидатів на ці посади пропонує прем’єр-міністр після консультацій з парламентською комісією.

З 2015 до вересня 2021 року послом Молдови в Україні був Руслан Болбочан. У вересні він був відкликаний зі своєї посади.

Варто зазначити, що президентка Молдови Майя Санду нещодавно заявила, що Молдова таки прагне приєднатися до Європейського Союзу. До цього вона уникала чітких посилань на вектор руху країни з моменту здобуття влади наприкінці 2020 року, враховуючи залежність Молдови від російського газу.

Однак наприкінці листопада Молдова погасила борги перед “Газпромом” після того, як російський енергетичний гігант погрожував припинити постачання газу до цієї колишньої радянської республіки. Це дозволило керівництву країни посилити свою риторику щодо євроінтеграційного курсу.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі