fbpx
07 Вересня, 2021

Цифра дня: Майже 21 тисяча закарпатців вакцинувалися в Угорщині по спецумовах

Цифра дня: Майже 21 тисяча закарпатців вакцинувалися в Угорщині по спецумовах

20 690 громадян України з Закарпатської області щепилися вакциною Janssen від американської компанії Johnson & Johnson в мобільних пунктах вакцинації, які були облаштовані протягом липня-серпня на українсько-угорському кордоні в рамках ініціативи уряду Угорщини.

Такі дані надали в Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді.

Ця кампанія з вакцинації на українсько-угорському кордоні тривала з 2 липня і до 31 серпня включно. 

  • Наразі кампанія вакцинації на українсько-угорському кордоні не здійснюється.

Vachu Img 20210729 111117 (1)

Спершу, протягом липня, на 3-х пунктах пропуску – КПП “Загонь-Чоп”, “Барабаш-Косино” та “Лоня-Дзвінкове”, то на серпень цю можливість зберегли тільки на 2-х –“Загонь-Чоп”, “Барабаш-Косино”.

За цей час будь який мешканець Закарпатської області, який досяг 18-річного віку, міг безкоштовно вакцинуватися у мобільних пунктах безпосередньо поруч з КПП з угорського боку кордону, пред’явивши паспорт з закарпатською пропискою.

    • Читайте про досвід вакцинації на угорському кордоні в окремому матеріалі:

Тільки для України: Угорщина ще місяць безкоштовно вакцинуватиме мешканців Закарпаття.

Зауважимо, що протягом липня аналогічна кампанія тривала в Угорщині на кордоні й з іншими сусідніми країнами саме для мешканців прикордонних з Угорщиною регіонів цих країн. Утім, виключно для України, Закарпатської області, цю можливість вакцинації продовжили і на серпень.

Більше того, саме мешканці Закарпатської області мали можливість вакцинуватися саме вакциною Janssen від американську компанії Johnson & Johnson, якої достатньо однієї дози. У мобільний пунктах вакцинації на кордоні з іншими країнами вакцини пропонувалися різні за наявним та залишковим принципом.

    • Після завершення кампанії соцмережі переповнились коментарями щодо отримання пластикових COVID-сертифікатів, які мали отримати вакциновані закарпатці. Про різницю між видами сертифікатів та інструкцію, як їх отримати можна прочитати у матеріалі:

Плутанина і затримки з угорськими сертифікатами про вакцинацію: пояснюємо, що до чого

Варто зазначити, що станом на 5 вересня в Закарпатській області першою дозою вакциновано 138 142 осіб, що складає 11,08 % населення області, повністю вакциновано 88 848 тисяч мешканців, що складає 7,12% населення. Це офіційні дані від української влади, в яких не враховано вакцинованих в Угорщині мешканців Закарпаття.

    • Також раніше ми розповідали, що в Угорщині почав рости попит на третю дозу вакцини, дозволеної Європейським агентством з лікарських засобів. Пов’язано це з тим, що для отримання COVID-сертифікату ЄС (так званої Green Card), який дозволяє вільно пересуватись Європою, щеплення дозволені тільки сертифікованими вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Janssen.
    • Крім того В Угорщині провели вакцинальну кампанію щодо дітей у школах. Попередньо батьки на неї зареєстрували близько 48 000 учнів. Ми ж дослідили, як у різних країнах Європи ставляться до щеплень неповнолітніх від COVID-19 та як до цього підійшли в Україні.

 

Infopost.Media

Титульне фото: zaxid.net


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі