fbpx
28 Квітня, 2022

Литовські актори під час вистави в Будапешті звернулись до Орбана щодо України: “Орбан, ти впевнений?”

Литовські актори під час вистави в Будапешті звернулись до Орбана щодо України: “Орбан, ти впевнений?”

У Будапешті в рамках міжнародного театрального фестивалю на сцені угорського Національного театру відбулася вистава Клайпедського драматичного театру “Між ніг Олени або смерть незаймана”.

Наприкінці вистави литовські артисти вийшли з написом “Угорці, не будьте байдужими!” та українськими прапорами. Про це повідомили в посольстві України в Угорщині.

278964086 374397614726567 1304687865440893937 N

Також у іншому залі Національного театру відбулася вистава Вільнюського театру “Танець Делі”. По її закінченню литовські актори замість того, щоб вклонитися, вставали і знову падали, символізуючи українців, вбитих унаслідок повномаштабного російського нападу Росії на Україну.

Також у кінці вистави артисти спроектували на сцену світлину угорської революції 1956 року та фото розбитого танка окупантів в Україні.

 


Над двома зображеннями був напис “Орбан, ти впевнений?”


 

Під час акції лунала дуже гучна музика, тому глядачі навіть не мали можливості відреагувати на ситуацію, повідомляє угорське видання 168.hu з посиланням на слова одного з глядачів. По суті, цей протест був представлений замість оплесків.

Img 6468 Focuspointscale W1102 H544 Fx0 Fy0

Режисером вистави та акції проти проросійської політики Віктора Орбана виступив відомий литовський режисер Оскарас Коршуновас (Oskaras Koršunovas).

Нагадаємо, що київські актори з Театру юного глядача, які змушені були переїхати на Закарпаття, організували показ міні-вистав для інших переселенців – сиріт із дитячого будинку. Вони також евакуювались від російських бомб і снарядів.

 

InfoPost.Media

Фото: Embassy of Ukraine in Hungary, 168.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі