21 Травня, 2022

Логістика з Україною: біля Кошице планують збудувати індустріальний парк з широкою залізничною колією

Логістика з Україною: біля Кошице планують збудувати індустріальний парк з широкою залізничною колією

Наразі європейські вантажні перевізники, насамперед залізниця, відчувають навантаження через значне збільшення обсягу перевезення продовольчої сировини з України. Деякі маршрути проходять через Словаччину.

За словами Душана Трнки, члена ради директорів Interport Partners Group, чия дочірня компанія володіє та керує перевалочним пунктом поблизу Кошице, наразі вантажний попит з української сторони в кілька разів перевищує потужність залізничної інфраструктури. Про це повідомляє словацьке видання  SME.

кошице (1) (1)

“Якби сьогодні в Словаччині були логістичні можливості, ми б перевозили з України на 300 відсотків більше товарів, ніж за звичайних умов. Це нинішній попит. Але ми дійсно можемо перевезти на 50-60 відсотків більше вантажів, ніж до війни”, – сказав Трнка.

Він зазначив, що нинішня ситуація спричинена російською військовою блокадою, а в деяких випадках – руйнуванням українських портів на Чорному морі.

Така ситуація не дозволяє країні експортувати зернові та соняшникову олію на ринки Африки та Азії.

“Війна перекроїла поточний потік товарів. Також повністю змінився склад товару. Якщо дотепер сировина для заводів переважала з обох боків, то зараз це переважно зернові та олії з України. При цьому через нас ці товари взагалі не проходили. У зворотному напрямку почала надходити переважно допомога для зруйнованої війною держави”, – описав ситуацію Трнка.

Єдиним виходом наразі залишаються залізничні перевезення продукції.

Тому у Словаччині знову піднялася актуальне питання про будівництво Глобального логістичного та індустріального парку (GLIP) поблизу Кошице. Питання піднімалося у 2019 році, але все ще залишається лише на папері.

 


Хоча в Угорщині, поблизу кордону з Україною, подібний парк – найбільший інтермодальний термінал в Європі у Фенєшлітке (область Саболч-Сатмар-Берег) вже практично збудований.


 

У Кошице ділянка майбутнього об’єкту розташована поблизу металургійного заводу US Steel – логістичний парк має забезпечити перевантаження вантажів з широкої колії на європейську і навпаки.

кошице2 (1) (1)

Кілька років тому було засновано акціонерне товариство Glip Košice для підтримки будівництва парку. Навіть підписаний договір між спільно Кошицьким самоврядним краєм (KSK) та бізнес-компанією Interport Partners Group.

За планами, логістичний індустріальний парк у місцевості Бочар поблизу Кошице мав слугувати перевантажувальним пунктом для так званого “Нового Шовкового шляху” з Китаю.

 

Читайте також:

Шанс для КПП “Ужгород – Вишнє Нємецьке”: що можна і варто витиснути з українсько-словацького кордону під час війни

 

І головне, що перевізники могли б скористався широкою залізничною колією, яка веде з України і закінчується в Кошице.

“Багато експертів переконані, що це буде величезна можливість не лише для Кошицького регіону, а й для всієї Східної Словаччини та Словаччини загалом”, – розповів голова KSK Растіслав Трнка.

Водночас він виступив проти продовження широкої колії до Відня, що, за його словами, позбавить Словаччину цієї переваги та можливості.

За словами Растіслава Трнки об’єкт мав стати словацькими воротами для торгівлі між Китаєм та Європою, йшлося про про потенціал для створення від 5 000 до 10 000 нових робочих місць.

Проте, за його словами, втілення та будівництво проєкту потребуватиме державної підтримки.

Варто також ознайомитись із нашим аналітичним матеріалом, у якому ми назвали 7 причин, чому відбудова України в умовах війни проти Росії має початися з модернізації західного кордону.

 

InfoPost.Media

Фото: SME


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі