16 Листопада, 2022

КПП «Ужгород-Вишнє Нємецьке» з’єднає Україну з магістраллю D1 у Словаччині

КПП «Ужгород-Вишнє Нємецьке» з’єднає Україну з магістраллю D1 у Словаччині

Словаччина планує прискорити завершення будівництва траси D1 для сполучення з Україною. Пріоритетною визначили ділянку автомагістралі від кордону з Україною до Собранце або Міхаловце. Домовились і про точку підключення української траси до автомагістралі D1. Однак терміни будівництва нових ділянок дороги наразі не озвучуються.

Наразі готується техніко-економічне дослідження автошляху до Земпліна (історична частина Словаччини, до якої входить і Міхаловце), де вже завершили аналіз дорожнього трафіку та проводять оцінку отриманої моделі руху транспорту.

«Ми б використали кошти ЄС для цього розділу (наприклад, кошти CEF, транскордонне співробітництво…). Це значно полегшить транспортні перевезення з України та в Україну. Чим раніше ми почнемо над цим працювати, тим швидше зможемо подати заявку на фінансування. Ми припускаємо, що трафік між Словаччиною та Україною збільшиться. А оскільки проїзд вантажного автомобільного транспорту є платним, то це ще й дохід для держави.

Надалі ділянку траси D1 ми будемо використовувати спеціально для відбудови України разом із залізничним транспортом, над яким ми працюємо паралельно», – зазначив державний секретар Міністерства транспорту Ярослав Кметь (Jaroslav Kmeť ) на пресконференції 16 листопада у Кошице.

315388473 548688877266540 844032110629964846 N

Державний секретар Міністерства транспорту Ярослав Кметь / Jaroslav Kmeť  / Facebook

За словами генерального директора Національної компанії автомобільних доріг (NDS) Владіміра Яцко (Vladimír Jacko), навіть війна в Україні «дає [нашій] республіці величезний шанс завершити D1». Однак будівництво доріг ускладнюється необхідністю проведення археологічного дослідження ділянок та перенесення електромереж.


Згідно з планом підготовки продовження магістралі D1 до кордону з Україною, передбачається будівництво п’яти ділянок довжиною 74 кілометри: Бідовце – Даргов (12,6 км), Даргов – Поздішовце (18,2 км), Поздішовце – Міхаловце (12 км), Міхаловце – Собранце (15,8 км) і Собранце – державний кордон Словацької Республіки з Україною (15,5 км).

D1 Ma Zemplin A R4 Do Polska 04 Nestandard1

Маршрут запланованої автомагістралі D1 до кордону з Україною / NDS

Точки з’єднання з Україною

Станом на зараз вже словацькою та українською сторонами під час зустрічі в Ужгороді узгоджено точку з’єднання траси D1 з Україною. Відповідна угода вже розроблена та має бути підписана наприкінці листопада.

«Для завершення мультимодального дослідження, яке готується для цієї ділянки магістралі, дуже важливо, щоб українська сторона письмово задекларувала конкретні точки підключення. Підтверджено, що цим пунктом буде прикордонний пункт Ужгород – Вишнє Нємецьке. Ділянка від точки з’єднання магістралі до Собранце фінансуватиметься з інструментів Connecting Europe», – зазначив радник прем’єр-міністра Едуарда Геґера з транскордонного співробітництва Едуард Бураш.

315859828 5660383230683219 7487494479677976543 N

Пресконференція з питань будівництва траси D1 у Кошице / Eduard Buraš / Facebook

Ще однією з передумов підключення України до траси D1 є налагодження інфраструктури на словацько-українських пунктах пропуску, яка не оновлювалась близько 30 років.

«Немає парковок, паркувальних майданчиків, санітарних вузлів. Ситуація не відповідає 21 століттю. Ми хочемо разом з Україною побудувати сучасний термінал», – зазначив він.

За його словами, сполучення з Україною за допомогою траси D1 допоможе вирішити ситуацію з кількаденним очікуванням вантажівок з одного та іншого боку кордону та прискорити переміщення вантажів.

Варто додати, що, за словами радника прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва Едуарда Бураша, 23 листопада на українсько-словацькому кордоні відбудеться круглий стіл за участі представників словацького уряду. Під час зустрічі планується вирішити всі «вузькі» моменти у питаннях українсько-словацького прикордонного співробітництва. Про це він заявив у ході форуму Re:Open Zakarpattia 2022, який відбувся 11-12 листопада.

Також під час форуму українська та словацька сторона обговорили можливість спрощення митних процедур та запровадження спільного контролю. За словами заступника Міністра інфраструктури України Мустафи Найєма, причину тривалості цих процесів — у зайвому бюрократизмі та інертності у ставленні до війни.

 

InfoPost.Media за матеріалами словацьких ЗМІ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі