fbpx
12 Квітня, 2022

Кошицький край у березні відправив до України вже 40 тонн гуманітарної допомоги

Кошицький край у березні відправив до України вже 40 тонн гуманітарної допомоги

Майже 40 тонн гуманітарної допомоги відправив до України Кошицький самоврядний край у березні. Відправки робились із двох складів, які розташовані у Кошицях та Міхаловцях.

З цих складів також йде поповнення гуманітарних кіосків, які розташовані на прикордонних переходах з Україною, повідомляє TASR.

“Кошицький край область є передовим у допомозі біженцям, а також допомагає низці церковних організацій та мешканцям, які пропонують дах над головою тим, хто тікає від війни в Україні”, – зазначив голова Кошицького краю Растислав Трнка.

гуманітарна допомога Кошице

З його слів, окрім мешканців краю, пожертвування на склади гуманітарної допомоги привозять і приватні компанії, підтримка надходить і з-за кордону. Наприклад, завдяки ініціативі мешканців та підприємців німецьких міст Равенсбург та Байєнфурт на склад прибуло 13 великогабаритних фургонів з гуманітарною допомогою.

Велику допомогу Україні надає і муніципалітет міста Кошице. За останні сім днів з Кошиць виїхали чотири вантажівки з гуманітарною допомогою, призначеною для жителів міст Ужгорода та Харкова. Про це повідомляє на своєму сайті муніципалітет. У повідомленні зазначено, що допомога на суму майже 88 тис. євро була профінансована за рахунок ресурсів партнерів транскордонного проекту і місту це нічого не коштувало.

Місто Кошице реалізує цей проект у співпраці з Центром соціальних і психологічних наук Словацької академії наук, українськими містами Ужгородом та Харковом, а також Норвезьким дослідницьким центром NORCE.

“У межах бюджету проекту було виділено кошти на гуманітарну допомогу для Центру соціальних і психологічних наук Словацької академії наук у сумі 30 тис. євро та для міста Кошице у сумі 87 757 євро”, – додають у муніципалітеті.

За ці кошти вони забезпечили закупівлю та транспортування гуманітарної допомоги, яку направляють до Харкова та Ужгорода. Це в основному продукти харчування, предмети гігієни, медичні прилади, одяг та засоби праці, повідомляє TASR.

Варто додати, що у Словаччині в селі Ганіска поруч з Кошице відкрили великий гуманітарний хаб, де акумулюватимуть гуманітарні вантажі для допомоги Україні.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі