08 Квітня, 2022

Канцлер Німеччини відклав рішення поставити Україні танки

Канцлер Німеччини відклав рішення поставити Україні танки

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відклав остаточне рішення щодо надання Україні танків для протистояння російській армії. Таке рішення він прийняв, не зважаючи на тиск з боку кількох інших вищих посадових осіб.

План, запропонований віце-канцлером і міністром економіки Робертом Хабеком і міністром закордонних справ Анналеною Бербок (обидвоє – члени “Партії зелених”), передбачав передачу близько 100 танків. Про це повідомляє Politico.

H3kany8ct8z4qofm 1644594129

Такий план розробили на тлі все більшого визнання в Берліні та інших західних столицях того, що війна Росії в Україні може затягнутися на місяці або роки, а Київ прямо звертався за таким обладнанням.

Спочатку очікувалося рішення з цього приводу вже цього тижня. Але канцлер Шольц (від соціал-демократів) заявив, що Німеччина повинна спочатку досягти спільної позиції із західними союзниками з цього приводу, перш ніж постачати таке важке військове обладнання.

“Ми запускаємо все, що правильно і розумно”, – сказала канцлер Бундестагу в середу, 6 квітня, коли його запитали про поставки танків.

Водночас Шольц додав, що для нього важливо координувати свої дії між партнерами з ЄС і НАТО, щоб гарантувати, що “ми надаємо таку військову підтримку однаково, і щоб ніхто не поспішав, включаючи Німеччину”.


Міністри закордонних справ країн НАТО обговорювали військову підтримку України у середу та четвер, але не запропонували жодної конкретики щодо поставок танків.

Раніше німецькі чиновники виключали доставку більш складної західної військової техніки, як-от танки, до Києва. За їх словами, на навчання українських солдатів користуванню такою технікою знадобились би тижні чи навіть місяці.

Коливання канцлера викликали негативну реакцію його партнерів по коаліції, Зелених і ліберальної Вільної демократичної партії (ВДП). Хоча вони поки утримувалися від публічної критики — Бербок лише вказала журналістам, що вона виступає за створення більш досконалих систем зброї.

Нагадаємо, раніше за результатами соцопитування виявилось, що ставлення українських громадян до Німеччини має змусити замислитись як Євросоюз, так і Бундестаг зокрема. Так, серед опитаних, другом Німеччину вважають 57%, ще 33% бачать її нейтральною. Проте 6% опитаних називають її ворогом.

 

InfoPost.Media

Фото: AP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі