23 Березня, 2022

Глава МЗС Греції очолить гуманітарну місію для українського Маріуполя

Глава МЗС Греції очолить гуманітарну місію для українського Маріуполя

Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас заявив у вівторок 22 березня, що вирішив очолити гуманітарну місію для українського Маріуполя. Місто перебуває в облозі російських військ та зруйноване постійними бомбардуваннями. Тут проживають тисячі етнічних греків.

Дендіас зазначив, що пріоритетом Греції є захист беззбройних мирних жителів і етнічних греків, які проживають у Маріуполі. І додав, що він уже повідомив українську та російську владу про гуманітарну місію.

“Я маю намір керувати цією допомогою особисто”, – сказав він журналістам після зустрічі з генеральним консулом Греції в Маріуполі Манолісом Андрулакісом, останнім дипломатом ЄС, який цього тижня покинув місто.

Дендіас сказав, що координує свою діяльність з Червоним Хрестом.

Mariupol1

Маріуполь, місто з населенням понад 400 000 до війни, історично мав значне населення етнічних греків. Щонайменше 10 етнічних греків загинули та декілька випадків поранення після того, як Росія почала атаку на місто.

За даними грецького уряду, понад 150 громадян Греції, екіпажів суден та етнічних греків були евакуйовані з регіону.


“Допомагаючи кожній країні, яка бореться за свою незалежність та існування, такі як Україна, ми насправді демонструємо, у що віримо ми, все грецьке суспільство… Для нас територіальна цілісність держав – це як святе Євангеліє, саме так ми завжди поводимося у нашій зовнішній політиці. Це також наш національний інтерес та принципова позиція, в яку ми глибоко віримо”, – раніше зазначив Нікос Дендіас у Facebook.

Допомога Греції

Наразі в Україну з Греції прибув автопотяг гуманітарного призначення вагою близько 14 тонн у межах спільних гуманітарних ініціатив Командування об’єднаних сил Збройних Сил України. Вантаж складається з різних медикаментів, харчових продуктів, консервованої їжі та одягу.

Греція також готова відбудувати пологовий будинок у Маріуполі, повідомив прем’єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс. Він зазначив, що Маріуполь є центром грецької нацменшини в Україні.

“Місто, яке дороге нам і яке стало символом жорстокості цієї війни”, – написав прем’єр про Маріуполь.

Українські журналісти з “Європейської правди” звернулися до Греції з проханням підтримати Україну й зброєю – передати для захисту ракетний дивізіон С-300, розміщений на Криті. Звернення опублікували й грецькою мовою.

Раніше Греція вже направляла військову допомогу Україні, перший літак прибув до Польщі 27 лютого.

Історія грецького Маріуполя

Зазначимо, що сучасний український Маріуполь заснували греки із Криму. На зламі XVIII–XIX століть греки, яких депортували із Криму, дали степам Надазов’я нове життя.

У січні 1989 року тут виникло Маріупольське товариство греків. Це була перша організація грецької національної меншини в Україні після 1930-х років.

За даними перепису 2001 року в Україні налічується 91,5 тисяч етнічних греків, переважна більшість яких — 77,5 тисяч осіб — мешкає в Донецькій області. За даними перепису на території, підпорядкованій міській раді Маріуполя, мешкало 21923 греків.

Olympus Digital Camera
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Маріуполь вважається центром еллінізму в Україні. У 2008 році у місто з візитом прибув президент Грецької Республіки Каролос Папульяс. Під час свого візиту він взяв участь в урочистому відкритті культурно-просвітницького центру “Меотида”, а також Інституту українсько-грецької дружби на базі Маріупольського гуманітарного університету. Це єдиний в Європі, крім Греції та Кіпру, інститут, де грецьку мову, культуру й історію Греції і греків України вивчали як першу дисципліну.

Маріуполь поповнив список зруйнованих війною міст світу

Наразі останній евакуйований дипломат ЄС, генеральний консул Греції в Маріуполі Маноліс Андрулакіс заявив, що Маріуполь увійде у список повністю зруйнованих війною міст світу.

“Сподіваюся, ніхто не побачить більше того, що побачив я… Маріуполь увійде до списку міст, які були повністю зруйновані війною, мені не потрібно їх називати – це Герніка, Ковентрі, Алеппо, Грозний, Ленінград”, – сказав Андрулакіс.

Mariupol Maxar Technologies 960x600

Андрулакіс допоміг десяткам громадян Греції та етнічним грекам евакуюватися з Маріуполя після російського вторгнення в Україну.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує реалізації гуманітарної місії до Маріуполя під керівництвом глави МЗС Греції Нікоса Дендіаса уже найближчими днями.

Зеленський розповів, що сьогодні в Маріуполі перебуває близько 100 тисяч людей у нелюдських умовах: “в повній блокаді, без їжі, води, ліків, під постійними обстрілами, під постійним бомбардуванням”.

“Вже не перший тиждень ми намагаємося організувати стабільні гуманітарні коридори для маріупольців, і майже всі наші спроби зриваються російськими окупантами, обстрілами або свідомим терором”, – констатував він.

Нагадаємо, Греція та Італія, які самі сильно постраждали під час останньої міграційної кризи, також заявили про готовність допомагати з розміщенням біженців з України.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі