08 Лютого, 2022

“Гості привозять конкретну підтримку”: як Україна стала Меккою європейських політиків і дипломатів

“Гості привозять конкретну підтримку”: як Україна стала Меккою європейських політиків і дипломатів

“Прямо зараз летимо в тріо на борту чеського спецпризначення разом з чеськими та австрійськими колегами на дводенний візит до України”. Таке повідомлення залишив на своїй сторінці в соцмережі міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок 7 лютого.

Повідомлення мало б рядовий характер раніше, однак у контексті подій навколо України зараз має важливий зміст.

273541989 385733996691913 7594771954122123009 N

За словами глави словацького МЗС, зараз важливо проявити солідарність з Україною.

Саме 7 лютого міністри закордонних справ Австрії, Чехії і Словаччини у рамках спільного візиту в Україну відвідали прифронтову зону на сході та зустрілися з українськими військовими. Там вони відвідали Станицю Луганську на лінії розмежування та оглянули території уздовж лінії зіткнення з гелікоптера. Фото з поїздки опублікував також посол України у Празі Євген Перебийніс.

Як повідомили в МЗС України, це перший в історії візит глав зовнішньополітичних відомств країн Славковського формату (об’єднання Чехії, Австрії та Словаччини, створене у січні 2015 року – ред.). Після поїздки міністри провели переговори з українським колегою Дмитром Кулебою.

За підсумками візиту Іван Корчок заявив, що Європа готова говорити з РФ, але не про базові засади, на яких побудована архітектура безпеки Європи.

“Відвідування Станиці Луганської – символу конфлікту на сході України, який забрав понад 13 000 життів з 2014 року. Терміново потрібно вирішити конфлікт дипломатичним шляхом, щоб пом’якшити труднощі місцевих жителів”, – написав він у на своїй сторінці.

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський зазначив, що безпека України – це безпека всієї Європи.

“Чехія, Словаччина та Австрія тут, щоб показати чіткий знак, що вибір того, куди має рухатися ваша країна, за вами. Якщо ви обрали західний напрямок, ви повинні мати можливість слідувати за своєю мрією”, – сказав він.

Підтримка Франції та Німеччини

Це не перший і не єдиний візит очільників європейських країн та глав МЗС до України. 8 лютого президент Франції Еммануель Макрон прибув до України для переговорів з Володимиром Зеленським, з ним приїхав також глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан. Цей візит також унікальний, адже став це першим за 24 роки візит президента Франції до України.

Також 8 лютого мала відбутись зустріч із президентом України міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок. Однак її скасували начебто через зміни у графіках обох сторін.

Крім того 14 лютого Київ має відвідати канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) для зустрічі президентом України Володимиром Зеленським. Після цього, 15 лютого, Шольц вирушить до Москви, де відбудеться його зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним.

2022 рік почався з історичних візитів

Що стосується історичних візитів, варто нагадати також, про приліт 1 лютого до Києва британського прем’єра Бориса Джонсона. Тут важливо, що британські прем’єри не надто щедрі на увагу до України. Офіційний візит за 30 років був лише один – у 1996 році.

1234d04dd192546bcec9f12b9c12b5b6

Джонсон провів перемовини з Володимиром Зеленським та висловив підтримку суверенітету, незалежності й територіальній цілісності України. Він запевнив, що офіційний Лондон підтримуватиме українську армію та економіку й запровадить суворі санкції проти Росії одразу ж, як тільки розпочнеться новий етап російської агресії.

Також протягом нетривалого періоду відбулись візити до України прем’єр-міністрів Польщі, Нідерландів, Президента Туреччини та низки інших міністрів закордонних справ. За словами глави українського МЗС Дмитра Кулеби це свідчить, що Київ став центром тяжіння міжнародної політики, а Україна стає активним учасником міжнародної політики.

“Такої дипломатичної активності в Києві, як зараз, не було ніколи. Це не манна небесна, а результат роботи. Перетворити Київ на центр тяжіння — це конкретний результат роботи. Це результат України”, – підкреслив міністр.

Як зазначив Кулеба, поїздки дипломатів не просто дипломатичний жест. Гості привозять із собою конкретну безпекову чи фінансову підтримку або такі рішення ухвалюються одразу після повернення. Наприклад, Прем’єр-міністр Польщі повернувся і одразу ухвалив рішення про передачу Україні нового озброєння.

Варто нагадати також, що у грудні минулого року Генеральна Асамблея ООН ухвалила підтримку резолюції, яка стосується мілітаризації Росією тимчасово окупованого Криму. За документ під назвою “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів” з посиленими вимогами проголосували 64 країни.

 

InfoPost.Media

Фото зі сторінки Ivan Korčok, REUTERS


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі