fbpx
25 Березня, 2022

Джо Байден планує зустрітись із українськими біженцями у Польщі

Джо Байден планує зустрітись із українськими біженцями у Польщі

Президент США Джо Байден заявив, що сподівається зустрітися з українськими біженцями під час візиту до Польщі в п’ятницю, 25 березня.

Очікується, що в п’ятницю Байден відправиться до Польщі, куди чимало українців виїхали від війни в Україні. Точні деталі його візиту тримаються в секреті з міркувань безпеки, пише CNN.

“Я планую спробувати побачити цих людей, а також сподіваюся, що я зможу їх побачити. Мабуть, я не повинен говорити, куди я йду, чи не так? Сподіваюся, я зустрінусь із багатьма людьми”, – сказав Байден на прес-конференції в Брюсселі.

українські мігранти у Польщі

Колишній віце-президент за часів Барака Обами сказав, що відвідав “багато зон військових дій” і що він розуміє тяжке становище мігрантів.

“Найчастіше ви бачите маленьких дітей у цих таборах”, — додав Байден.

Глава держави також зазначив, що Сполучені Штати повинні очолити гуманітарну допомогу у міжнародному розселенні біженців. Байден сказав, що візит до біженців посилить його бачення того, як Сполучені Штати повинні діяти, щоб допомогти в цих зусиллях.

“Гуманітарні зусилля щодо прийому біженців – це не лише Польща, Румунія, Німеччина,. Це міжнародна відповідальність. США, як один із лідерів, зобов’язані брати участь”, – сказав Джо Байден.

Лідер Білого дому заявив, що США готові виділити ще 1 мільярд доларів гуманітарної допомоги на допомогу мільйонам українців, які постраждали від війни. Крім того Америка готова прийняти 100 000 біженців на своїй території.

За словами глави Агентства ООН у справах біженців, щонайменше 10 мільйонів людей були змушені покинути свою країну після російського вторгнення, яке почалося місяць тому.

З тих, хто залишив свої домівки, більшість (6,48 мільйона згідно з даними Міжнародної організації з міграції станом на 16 березня) з початку війни були переселені всередині країни. Інші шукали притулку в сусідніх країнах: Румунії, Польщі, Молдові, Угорщині, Словаччині, Росії та Білорусі.

За даними Верховного комісара ООН у справах біженців, з України виїхали понад 3,2 мільйона людей.

Міністерство внутрішніх справ Польщі повідомило в п’ятницю, що щонайменше два мільйони біженців в’їхали в Польщу. Кількість біженців, які залишились у країні, значно нижча, оскільки багато хто переїжджає до інших європейських держав.

 

InfoPost.Media

Фото: polityka.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі