19 Листопада, 2022

Дисидент, проректор УКУ Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’яті народу»

Дисидент, проректор УКУ Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’яті народу»

У Празі вручили чеську премію «Пам’яті народу» (Cena Paměti národa), яка має на меті вшанування живих свідків історичних подій: ветеранів війни, політв’язнів, учасників руху опору, тих, хто пережив Голокост, переслідуваних письменників, представників підпілля, скаутів, членів Церкви. Серед діячів із Чехії, Словаччини лауреатом премії став і українець — дисидент, правозахисник, проректор УКУ Мирослав Маринович.

Нагороду Мариновичу вручили під час церемонії в Національному театрі у Празі.

315819356 5953820017983084 2379959419344151723 N

Варто зазначити, що премія «Пам’яті народу» вручається з 2010 року за сприяння чеської некомерційної організації Post Bellum.

Цього року нагороду отримали також:

  • Анна Шестакова (Anna Šestáková),
  • Марі Гензлова (Marie Henzlová),
  • Марі Суседкова (Marie Susedková),
  • Павел Елі Ваго (Pavel Eli Vago).

Потрібно додати також, що організатори премії на сайті зазначили, що у 2022 році вона є «пам’яткою про тоталітаризм, який нині представляє путінська росія».

Image


У своєму виступі на церемонії нагородження Мирослав Маринович зазначив, що перед усіма стоїть екзистенційний вибір, бо путін поставив під сумнів і право українців бути окремим народом, і право збудувати свою державу.

«Він висміює Україну і вважає її історичною випадковістю. Але ми вистоїмо і переможемо. Тому що ми подолали страх. Я щасливий сьогодні бачити український народ консолідованим. Він вчився бути єдиним на майданах. Сьогодні війна навчила нас бути єдиними. І оскільки сьогодні вперше ведеться трансляція нагородження і в Україні, я б хотів сказати до своїх краян: «Друзі, будьте єдиними. Слава Україні — Героям Слава». Я також щасливий, що ми, українці, не одні — з нами сьогодні увесь світ. Я вдячний вам, присутнім тут чехам, словакам. Ваша допомога для нас є неоціненною. Ми б не вистояли без допомоги світу. Я переконаний, що разом нам вдасться збудувати новий міжнародний порядок, в якому буде місце для незалежної України. І що важливо, основою цього міжнародного порядку буде два поняття — правда і любов. Це ті слова, які ви використовували під час своєї революції. Дякую вам», — зазначив Мирослав Маринович.

Слід також нагадати, що у квітні цього року чеський парламент визнав Голодомор в Україні 1932-33 років актом геноциду українського народу.

 

InfoPost.Media

Фото: УКУ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі