18 Липня, 2022

Де з початку війни українці можуть знайти роботу?

Де з початку війни українці можуть знайти роботу?

У порівнянні з першими місяцями війни, ситуація з працевлаштуванням у липні покращилася. Причиною цього стало відновлення роботи бізнесів у сферах послуг, IT, маркетингу, журналістики, краси, будівництва, логістики, охорони здоров’я та ін.

За даними сайту Jooble на момент написання статті в країні було відкрито понад 44 тис. вакансій. Кандидатам пропонують роботу в офісах, різних закладах, на підприємствах, або дистанційно. Середня заробітна плата знаходиться на рівні 12000-15000 гривень.

Jobble робота в Україні та за кордоном

Працевлаштування в Україні – які спеціалісти потрібні зараз?

За інформацією популярного інтернет-видання «Економічної Правди», через війну у перші дні без роботи залишилися 5 мільйонів українців. У містах, які зазнали нападу окупантів, у середині червня спостерігалась конкуренція 13-19 людей на одне місце. 

Найбільша кількість пропозицій знаходиться у сфері обслуговування. Власники кафе, кав’ярень, ресторанів, готелів шукають на роботу офіціантів, кухарів, барменів, прибиральниць, адміністраторів тощо. Головна перевага полягає в тому, що досвід на схожих посадах не є обов’язковим. Спеціалісти можуть пройти нетривале стажування, вийти на роботу і вже за перший місяць отримати 10000-15000 гривень. 

Люди без спеціальної освіти також можуть отримати наступні посади:

 • Водій – для кур’єрських доставок, перевезень у межах країни та закордон. Наявність власного автомобіля завжди є перевагою для працевлаштування (10000-20000 грн).
 • Менеджер з продажу – спеціалісти дзвонять потенційним клієнтам та працюють з ними до моменту придбання послуг компанії. Працівникам пропонується  безкоштовне стажування (10000-25000 грн).
 • Різнороб – запрошуються на будівництва, виробництва для виконання обов’язків пакувальників, прибиральників, обслуговчого персоналу, сортувальників і вантажників (8000-10000 грн).
 • Охоронець – потрібні переважно для роботи у супермаркетах, вони контролюють вхідну та вихідну касові зони, а також відповідають за безпеку персоналу, клієнтів (10000-12000 грн).

У сфері комп’ютерних технологій багато відкритих вакансій для IT-девелоперів, SMM-менеджерів, спеціалістів з таргетованої та контекстної реклами, веб-дизайнерів, керівників проектів та ін. Кандидат на посаду повинен мати вищу освіту та/або закінчені професійні курси, досвід від 1 року. Мінімальна зарплата таких спеціалістів – 20000 гривень в місяць. Люди без досвіду роботи можуть влаштуватися контролерами якості розробок, тестувальниками, операторами служби підтримки й отримувати 10000-13000 грн.


Робота для українців за кордоном

З пошуком роботи у Європі нашим громадянам зараз допомагає проект Jobs for Ukrainian Refugees від Jooble. Найбільше вакансій зараз розміщено у Польщі – близько 15 тисяч, а в інших країнах знаходиться по 200-800 пропозицій.

Сьогодні іноземні роботодавці шукають серед українців переважно:

 • доглядальниць для людей старечого віку;
 • пакувальників на підприємства;
 • працівників для розкладу продуктів у супермаркетах;
 • сортувальників на виробництва та склади;
 • різноробів на будівництва;
 • працівників на фабрики;
 • покоївок у готелі та ін.

У більшості вакансій від українців не вимагають вищої освіти та знання мови. Деякі роботодавці навіть пропонують безоплатне проживання. Середня заробітна плата для перерахованих спеціальностей складає 1000-1600 євро на місяць. Слід зауважити, що для працевлаштування обов’язково потрібно мати закордонний паспорт і сертифікат про вакцинацію.

 

InfoPost.Media

* матеріал розміщено на правах реклами


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі