fbpx
10 Лютого, 2022

COVID-19 у Чехії стане “звичайною” хворобою

COVID-19 у Чехії стане “звичайною” хворобою

Міністерство охорони здоров’я та уряд Чехії в цілому вирішили скасувати більшість заходів проти COVID-19. Наприклад, сертифікати про вакцинацію перестануть бути обов’язковими в ресторанах та інших закладах з 18 лютого.

За інформацією чеської влади, розвиток пандемії COVID-19 у країні відповідає прогнозам експертів, і кількість госпіталізованих поступово падає, пише Еuractiv.

“З 1 березня діятимуть лише дуже деякі обмежувальні заходи – практично лише носіння масок”, – заявив прем’єр-міністр Петро Фіала. – “Ми всі віримо, що ця хвиля позаду”.

коронавірус у Чехії

Очевидно, прем’єр мав на увазі штам коронавірусу Omicron, який захопив Чехію в останні дні.

Більше того, незабаром закінчиться термін дії надзвичайного стану через пандемію. Він дозволяє чеському міністерству охорони здоров’я вводити обмежувальні заходи.

Начальник Управління охорони здоров’я Павла Сврчінова вже готує чергові зміни для застосування заходів щодо COVID-19, повідомляє Seznam Zprávy . Очікується, що з 1 березня Міністерство охорони здоров’я скасує постанову, яка зобов’язує громадян, які контактували з інфікованими, перебувати на карантині. Наразі ці люди мають самоізолюватися на п’ять днів.

“З 1 березня відстеження (контактів з інфікованими) припиняється, тому що в разі припинення заходів це стане звичайним режимом захворювання”, – сказав міністр охорони здоров’я Властіміл Валек. – “У разі зараження ви зіткнетеся з тією ж ситуацією, ніби у вас гепатит чи будь-яка інша інфекційна хвороба”.

Нагадаємо, 19 січня, уряд Чехії скасував указ, згідно з яким вакцинація від COVID-19 була обов’язковою для ключових спеціалістів та людей старше 60 років. На такий крок уряд пішов, щоб уникнути “поглиблення розколів” у суспільстві, в той час як щоденна кількість нових випадків досягла рекордного рівня.

Ми також рекомендуємо прочитати дослідження, яке у Чехії виявило стійкі зв’язки між вакцинацією та ставленням до демократії та культури. Так, чехи більш схильні до критики та невдоволення вакцинацією, оскільки страждають на “посткомуністичний синдром”, який проявився у їхньому підході до епідемії.

 

InfoPost.Media

Фото: aljazeera.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі