21 Квітня, 2022

Через Ужгород прямує допомога для домашніх тварин, які постраждали від війни

Через Ужгород прямує допомога для домашніх тварин, які постраждали від війни

Тварини страждають на війні так само, як і люди. За оцінками однієї з найбільших організацій захисту тварин в Україні, в країні налічується 750 тисяч собак і 5,5 мільйона кішок. Близько мільйона з них змогли втекти з небезпечних районів разом з господарями. Інші були залишені сам на сам.

Переважно вразливими є великі собаки, їм важко знайти їжу, сховатися від бомбардування.

Угорський фотограф, який відвідав Україну, Крістіан Елек, розповів Euronews, що через постійну стрілянину собаки у районах, де ведуться бойові дії, потягнулися до підвалів у пошуках укриття. І не наважуються тепер звідти виходити, навіть коли їм пропонують їжу. Вони воліють голодувати, ніж знову довіряти людям.

собак2

Фотограф розповів, що вже з початку російської агресії в Україні низка організацій захисту тварин зробила кроки, щоб зробити допомогти тваринам, які залишилися без господарів та притулкам.

Зокрема найбільше такої допомоги надходить з Угорщини, Словаччини та Чехії.

Активну участь у розподілі такої гуманітарної допомоги взяла участь Ірина Азізян, керівниця притулку “Барбос” в Ужгороді. Нещодавно вона підрахувала: наразі 94 тонн корму для тварин відправили волонтери ужгородського притулку “Барбос” в ті регіони, де тривають бойові дії.

Постачанням кормів з Угорщини на Закарпаття займається Ендре Кодолані, засновник Спецпідрозділу порятунку тварин.

Він почав цю місію, і подорожує через кордони з самого початку війни в Україні. За словами волонтера для нього найважливішим є не лише перевести корми для тварин на прикордонний склад, а й дізнатися куди далі попрямуть ці зібрані пожертви.

“Російські війська нещодавно вийшли з Сум. Ми щойно отримали відео, як керівник притулку плаче перед великою купою отриманої допомоги. Адже там тижнями взагалі не було жодної їжі і думали, що всі тварини помруть. У останньому відчаї люди зварили собакам суп із черв’яків…”, – розповів Ендре.

Притулок “Барбос” в Ужгороді за останні тижні також прийняв незліченну кількість собак, яких власники, які тікають в Європу, не наважилися взяти з собою. При цьому кожен громадянин України може взяти з собою до 5-ти тварин, а європейська влада безкоштовно чіпує та вакцинує їх.

Нагадаємо, словацька телерадіокомпанія RTVS надасть філії телерадіокомпанії UA: Суспільне в Ужгороді професійне обладнання на 15 тисяч євро. Обладнання дозволить українському телебаченню створити тимчасову студію з можливістю мовлення.

 

 

InfoPost.Media

Фото: Euronews, Barbos


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі