fbpx
06 Травня, 2022

Чехія виділила Україні ще 18 мільйонів євро допомоги – МЗС Чехії

Чехія виділила Україні ще 18 мільйонів євро допомоги – МЗС Чехії

Уряд Чехії направить Україні ще 18 мільйонів євро гуманітарної допомоги. Загальна ж сума допомоги становитиме 40 мільйонів євро.

Про це заявив міністр закордонних справ Ян Ліпавський на донорській конференції у четвер у Варшаві. Під час заходу зібрали 6,5 мільярда доларів для України, пише Euractiv.

Ян Ліпавський

Ліпавський сказав, що Чехія може організувати подібну донорську конференцію наприкінці 2022 року, коли вона буде головувати в Раді ЄС.

З початку російського вторгнення в Україну 24 лютого Чехія надала Україні та українським біженцям у Молдові гуманітарну допомогу на суму понад 22 мільйони євро.

“Враховуючи триваючу війну та зростаючі потреби, я хотів би підтвердити, що ще 18 мільйонів євро було виділено на гуманітарну допомогу”, – сказав Ліпавський.

За словами Ліпавського, допомога Чехії сягне близько 40 мільйонів євро, а на рахунках гуманітарних організацій зібрано ще більші суми.

“Велику подяку за це слід висловити всім громадянам Чехії, які надали підтримку українцям у нинішній складній ситуації”, – сказав Ліпавський.

Ліпавський також нагадав, що Чехія наразі прийняла понад 300 тисяч українських біженців.

За його словами, війна в Україні та пов’язані з нею гуманітарні та геополітичні наслідки також змінили пріоритети майбутнього головування Чехії у Раді ЄС.

Прага готова розпочати комплексну програму стабілізації, реконструкції та витривалості України з регіональним перекриттям Молдови та Грузії, сказав Ліпавський. Він також розповів про можливе проведення донорської конференції, якщо ситуація дозволить.

“У нас є такі амбіції, і ми побачимо, чи вдасться їм виконати. Це залежить не тільки від чеського уряду, тому що для цього йому потрібні партнери. Я дуже оптимістично дивлюся на ці амбіції, вірю, що нам це вдасться”, – сказав Ліпавський.

Прага також є одним із найбільших прихильників надання Україні статусу кандидата в ЄС.

Варто додати, що через потужну підтримку чеського народу російські ЗМІ почали розповсюджувати фейки про ріст захворюваності на туберкульоз у Чехії через українських біженців.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі