13 Квітня, 2022

Чехія планує використати “ковідну” позику ЄС на допомогу українським біженцям

Чехія планує використати “ковідну” позику ЄС на допомогу українським біженцям

Чеська Республіка хоче спрямувати фінансування ЄС на відновлення економіки після COVID-19 на допомогу українським біженцям. Для цього чеський уряд має оновити свій національний план відновлення та, можливо, дочекатись схвалення Європейської комісії.

“Чеська Республіка може попросити змінити план відновлення з трьох причин”, – цитує економічного радника Представництва Європейської комісії в Чеській Республіці Павліну Жакову Euractiv.

Dsc02470

Правила ЄС дозволяють країні переробити план через надзвичайну подію. Однак зміни до плану та процес затвердження можуть тривати місяцями.

Другий варіант – скористатися позикою з фонду ЄС Next Generation. Раніше Чехія не планувала брати кредит, але високі витрати, пов’язані з напливом біженців, можуть спричинити зміни.

Третій варіант – той, який найкраще підходить, на думку Жакової, – це використовувати додаткові гроші, які будуть виділені країні через погану економічну ситуацію. Виділення з фонду відновлення для кожної країни ЄС буде завершено до червня 2022 року на основі їх ВВП у 2020 та 2021 роках.

Оскільки Чеська Республіка сильно постраждала від пандемії, а її ВВП значно скоротився, країна отримає більші кошти з фонду відновлення, ніж очікувалося раніше. За словами Жакової, Чехія могла б використати ці додаткові кошти для допомоги українським біженцям.

Міністерство регіонального розвитку Чехії підтвердило, що уряд зараз веде переговори з Європейською комісією з цього приводу.

“Переговори з Європейською комісією вже ведуться, але передбачати позицію Комісії поки передчасно. Проте всі сторони усвідомлюють невідкладність та необхідність термінового вирішення кризи біженців”, – зазначили у міністерстві.

Чехія використовує фонд оздоровлення для фінансування репетиторства українських дітей. Спочатку це було призначено для чеських учнів після закриття шкіл та дистанційного навчання під час карантину, але тепер також використовується українськими студентами для вивчення чеської мови.

Нагадаємо, у Чехії вже знайшли офіційну роботу більше 12,6 тисяч біженців з України. Найчастіше це на посадах у виробництві, логістиці чи послугах. Зараз на обліку бюро праці перебуває майже 8400 українських біженців.

 

InfoPost.Media

Фото: Олена Іванців, Ґрати


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі