Міністри оборони Чеської Республіки та Сполучених Штатів Яна Чернохова та Ллойд Остін підтвердили у четвер, 21 квітня, свою зацікавленість у укладенні DCA (Угоди про співпрацю в галузі оборони).
На відміну від подібних договорів США з іншими державами, так звана оборонна угода з Чехією матиме більш загальний характер. Наприклад, у ній не буде згадуватися точна кількість солдатів. Також не йтиметься про створення американської військової бази в Чехії. Про це з посиланням на заяву Яни Чернохової після завершення зустрічі з американським колегою пише портал hn.cz.
Міністерка оборони Чехії отримала особисту обіцянку від Остіна Ллойда, що Чехія матиме пріоритет у США у запланованих проектах модернізації армії. Йшлося також про придбання вертольотів чи винищувачів.
На зустрічі міністри підписали угоду про співпрацю між чеською та американською галузями виробництва зброї. Її підготував попередній уряд Андрея Бабіша. За даними чеського Міноборони, контракт буде діяти протягом десяти років. Він гарантуватиме, що компанії з однієї держави, які хочуть постачати військову техніку в іншу країну, не зазнають дискримінації.
“Угода значно полегшить компаніям чеської галузі оборони та безпеки отримання державних контрактів на оборону зі США, що наразі блокується законодавством США, яке надає перевагу американським постачальникам”, – повідомили у міністерстві.
Чернохова назвала підписання угоди сигналом про те, що США зацікавлені в укладанні оборонної угоди з Чехією.
Переговори щодо конкретної форми угоди, ймовірно, триватимуть кілька місяців. Чеський парламент має ухвалити рішення про можливе перебування солдатів союзників на чеській території.
Що стосується створення американської бази в Чехії, то Чернохова очікує відповіді від США, які матимуть дві бази в Словаччині, у зацікавленості мати ще одну базу в цьому ж регіоні.
Міністри також згадали про гелікоптери, які Чехія закуповує у США. Зараз Чехія замовила 12 гелікоптерів, однак чеська армія потребує близько 30 таких машин.
Нагадаємо, що 9 лютого угоду про співпрацю Словаччини зі Сполученими Штатами в галузі оборони ратифікувала президентка Словаччини Зузана Чапутова. Ухвалення цієї угоди супроводжувалося поширенням дезінформації, а також занепокоєннями. За словами Чапутової, дехто порівнював цю угоду з окупаційним договором 1968 року, коли радянські війська здійснили насильницьке військове вторгнення на територію тодішньої Чехословаччини.
Фото: ČTK
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.