fbpx
27 Квітня, 2022

Більшість сербів висловились проти вступу країни до ЄС

Більшість сербів висловились проти вступу країни до ЄС

Згідно з новим опитуванням, вперше за два десятиліття кількість противників вступу до Європейського Союзу серед сербів вища, ніж кількість тих, хто підтримує євроінтеграцію країни.

Опитування, проведене Ipsos і вперше опубліковане в газеті Blic, показало, що 44% учасників виступають проти членства, а 35% – за. Про це пише Балканський оглядач.

279006306 1319022485245336 5969255755636917331 N

Президент Сербії Олександр Вучич (Aleksandar Vučić) заявив, що результати подібні до настроїв правлячої Сербської прогресивної партії.

“Я вірю, що Сербії є місце в Європейському Союзі, я вважаю, що ми повинні продовжувати наш європейський шлях і що ми повинні боротися за наш гідний шлях до Європи”, – додав він. – “Ми повинні зберігати нашу незалежність у прийнятті рішень, принаймні, поки ми не станемо членом ЄС”.

Сербія подала заявку на членство в ЄС у 2009 році. Переговори про вступ розпочалися у 2014 році, але тривала напруженість між Сербією та Косово зупинила процес.

Незважаючи на те, що Белград прагне приєднатися до блоку, сербська столиця також орієнтована на Москву.

Сербія проголосувала за три резолюції ООН, які засуджують агресію Росії проти України. Однак вона не приєдналася до міжнародних санкцій проти Москви.

“Любов до ЄС через ненависть до Росії”

Сербський політолог Неманья Тодорович Штиплія (Nemanja Todorović Štiplija), головний редактор веб-порталу European Western Balkans, скептично ставиться до опитування.

“Я вважаю, що це дослідження, так само як і цей наратив, було проведено для дослідження наслідків потенційного рішення сербського уряду ввести санкції проти Росії та прийняти всі обмежувальні заходи, запроваджені ЄС щодо Росії”, – сказав він.

Це сталося після того, як міністр внутрішніх справ Сербії Александр Вулін (Aleksandar Vulin) заявив, що країна повинна переглянути свою проголошену мету вступу до Європейського Союзу через нібито тиск Заходу задля приєднання до міжнародних санкцій проти Росії через війну в Україні.

“Нашу любов до Європи вони вимірюють нашою ненавистю до Росії”, – сказав Вулін телеканалу RTS . – “Якщо ви любите Європу, ви повинні ненавидіти Росію. Я не хочу ненавидіти Росію, я не хочу нікого ненавидіти. Я маю право не втратити жодного друга, я не беру участі у ваших конфліктах”.

У Брюсселі ж такі результати вважають наслідком недостатної роботи чиновників щодо просування європейських цінностей.

Нагадаємо, у листопаді минулого року прем’єр-міністр Косова Альбін Курті закликав ЄС до посередництва у перемовинах між Косово та Сербією. На його думку, поведінка Сербії на Західних Балканах мало чим відрізняється від поведінки Росії щодо України та Білорусі.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters, Ipsos


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі