fbpx
26 Вересня, 2022

Більше 37%: українці стали найбільшою групою працюючих іноземців у Словаччині

Більше 37%: українці стали найбільшою групою працюючих іноземців у Словаччині

У серпні в Словаччині зросла кількість працюючих іноземців. Так, у країні працевлаштувались 83 тисячі іноземців, що на 1,7 тисяч більше, ніж у липні. Згідно з даними Головного управління праці, соціальних питань та сім’ї Словацької Республіки, на які посилається видання SME, це на 14,2 тис. іноземців більше, ніж у минулому році.

Найбільшу групу станом на серпень цього року склали українці. Так, за місяць тут працевлаштувались 832 громадян України. Таким чином загальна кількість працюючих українців тут склала 30,9 тисяч осіб.

1584974545zz2wecriz83x5ravy1lsm2aqd8tyybpwz9duz6ig6ws8u80lxhd3t67swobkwbxe.jpg

Кількість сербів, які працюють у Словаччині, за серпень зросла на 111 осіб – до 9,4 тисяч. Серед громадян із країн ЄС найбільше у Словаччині румунів, яких тут працює 7,2 тисяч, на другому місці чехи з 6,3 тисяч працівників, на третьому місці – угорці, яких приїхало працювати до Словаччини 5,5 тисяч.

Троє з десяти іноземців у Словаччині наприкінці серпня цього року працювали в Братиславі. У п’яти районах словацької столиці було працевлаштовано 24,2 тис. іноземців.

За ним слідує район Трнава, де за цей же період було зареєстровано 5,4 тис. працевлаштованих іноземців. Бюро праці у Малацках Братиславського краю повідомило про 2,2 тисячі працюючих громадян, які приїхали з інших країн.

Варто додати, що загальна кількість людей, які в’їхали на територію Словацької Республіки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, становить 825 729 осіб. Про це станом на 23 вересня повідомляє TASR із посиланням на речницю Міністерства внутрішніх справ (MV) Словацької Республіки Зузану Еліашову. Тимчасовий притулок отримали 94 849 заявників. Зі Словаччини в Україну повернувся 595 621 громадянин.

 

Infopost.media

Фото: TASR/František Iván


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі