fbpx
30 Березня, 2023

Автомобільні пункти пропуску відтепер модернізуватиме Державне агентство відновлення: що це означає

Автомобільні пункти пропуску відтепер модернізуватиме Державне агентство відновлення: що це означає

Кабінет міністрів України розпочав передачу Агентству відновлення та розвитку інфраструктури автомобільних пунктів пропуску через державний кордон. Відповідну постанову, за якою реалізація проєктів будівництва, ремонту, облаштування та модернізації автомобільних пунктів пропуску, а також їх утримання належатиме до компетенції Агентства, прийняв уряд.

Відповідно до постанови, державну політику розвитку пунктів пропуску формуватиме Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

За словами голови Агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Масі-Найєма, таким чином управління пунктами пропуску стане логічнішим.

«Упродовж років пунктами пропуску займалися служби, функції яких лежать у геть іншій площині. Як наслідок — мали низку довгобудів на кордоні з європейськими сусідами, а пропускна здатність окремих пунктів була замалою. Ця проблема загострилася з початком повномасштабної війни, коли росія заблокувала роботу вітчизняних портів та аеропортів і навантаження на автомобільні ПП збільшилося в рази», – зазначив Найєм.

На думку чиновника, логічність рішення уряду у тому, що Державне агентство відновлення вже займається ремонтом під’їзних доріг до кордону. Тепер до сфери обслуговування додасться розвиток пунктів переходу через державний кордон, як єдиної системи прикордонної інфраструктури.

20211201222207 6886

Проєкт нового пункту пропуску з Румунією. Ілюстрація: Закарпатська ОВА

Як аргумент Найєм навів приклади модернізації і «розмороження» будівництва низки пунктів пропуску за маршрутом Україна — ЄС. Це дало можливість відкрити два нових пункти пропуску з Румунією та збільшити пропускну здатність двох пунктів пропуску на україно-польському кордоні. Також у спецрежимі запрацював новий пункт пропуску «Нижанковичі — Мальховіце».

«Також продовжуємо спрощувати перетин кордон для наших перевізників і працювати над покращенням сервісу як для водіїв, так і для пасажирів. Сьогоднішнє рішення уряду дає можливість збільшити кількість нових та прискорити модернізацію існуючих пунктів пропуску. Для цього будемо використовувати можливості Агентства відновлення, зокрема в частині залучення міжнародної донорської допомоги», – зазначив віце-прем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Що робить Агентство відновлення

Агентство наразі модернізує прикордонні дороги у межах міжнародного проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні». Йдеться про 4 маршрути у Львівській області: Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська, Т-14-01 КПП «Смільниця» – Старий Самбір, Т-14-20 Яворів – Грушів, Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий.

Також у Чернівецькій області почався капітальний ремонт маршруту Т-26-08 Сторожинець – КПП «Красноїльськ» до пункту пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» після зимової перерви. Тут облаштовують систему водовідведення, тротуари та металеве бар’єрне огородження. Відкриття МАПП «Красноїльськ» відбулось у листопаді минулого року. Це дозволило збільшити пропускну здатність україно-румунського кордону на 500 легковиків і 100 порожніх вантажівок щодоби. Наступним кроком став пропуск через цей пункт вантажівок, які експортують товари з України.

337525160 3060813674214637 6200359358194033870 N

Ремонт дороги до пункту пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус». Фото: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України

Передача пунктів пропуску у відомство Агентства відновлення відбуватиметься поступово протягом року, за ступенем завантаженості. Першими будуть пункти пропуску Ягодин, Рава-Руська, Краківець, Шегині, Дякове, Порубне, Красноїльськ, Дяківці, Біла Церква, Ужгород, Чоп (Тиса), Лужанка, Дийда, Могилів-Подільський та Рені.

За словами Мустафи Найєма, зміна балансоутримувача пунктів пропуску не уповільнить перетин кордону громадянами. Агентство налагодило співпрацю з Державною митною службою України, Державною прикордонною службою України, службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів задля безперебійного функціонування пунктів пропуску.

Варто додати, що найбільш «свіжим» став пункт пропуску на кордоні з Румунією – «Дяківці», який відкрили на початку лютого 2023 року і будівництво якого тривало 8 років. Це другий пункт пропуску, який відкрився в Україні за останні 25 років.

 

Infopost.Media

Коментарі