28 Березня, 2022

Анджей Дуда: Мені важко зрозуміти ставлення Віктора Орбана до війни в Україні

Анджей Дуда: Мені важко зрозуміти ставлення Віктора Орбана до війни в Україні

Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю на польському телеканалі розповів про своє ставлення до позиції угорського прем’єра Віктора Орбана щодо ситуації в Україні. За його словами, йому важко зрозуміти дії Орбана.

Про це Дуда заявив польському телеканалу TVN24.

275617600 517647496395549 4068841729294011899 N

“Мені важко зрозуміти ставлення прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до війни в Україні, де гинуть тисячі людей. […] На даний момент на тлі російської агресії в Україні, загибелі тисяч людей в Україні, мирних жителів, бомбардування житлових масивів, знищення багатоквартирних будинків російською армією, тих злочинів за визначенням міжнародного права, мені важко зрозуміти таке ставлення. Мені важко це зрозуміти ще й тому, що ця політика буде дуже дорогою для Угорщини”, – сказав Дуда.

За словами польського президента, Орбан “перебуває у складній ситуації”. Це тому, що угорська держава практично повністю залежить від Росії.

“Їхня АЕС, яка виробляє енергію для Угорщини, також є російською, – вони кілька років тому уклали контракт з російськими структурами на модернізацію цієї станції, тому ця залежність величезна”, – сказав Дуда.

Енергетична залежність від Росії є проблемою багатьох країн ЄС. Саме тому не вдалося запровадити санкції на закупівлю паливно-енергетичних ресурсів. Однак, за словами Дуди, на відміну від Угорщини країни передають зброю Україні, тому позицію Угорщини важко зрозуміти.


Варто зазначити, що раніше Сійярто заявив, що Угорщина дотримуватиметься своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення атомної електростанції Пакш. Цей проект вартістю 12,5 мільярдів євро країна запустила у партнерстві з російським “Росатомом”.

 

InfoPost.Media

Фото: Andrzej Duda / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі