fbpx
19 Серпня, 2024

Акція словацьких пропутінських байкерів, суперечка Угорщини й російського «шпигунського» банку та румунські бійці в операції на Росії – що було у сусідів минулого тижня

Акція словацьких пропутінських байкерів, суперечка Угорщини й російського «шпигунського» банку та румунські бійці в операції на Росії – що було у сусідів минулого тижня

Угорщина заблокувала кошти російського «шпигунського» банку та заперечує лазівку для російських шпигунів через «національні карти», словацькі байкери розфарбовують радянські танки, румунські бійці воюють у наступальній операції Сил оборони на території Росії, а на Закарпатті відкрили «сухий порт» для перевалки вантажів.

Infopost.media підготував дайджест важливих подій у сусідніх європейських країнах, які так чи інакше торкаються України, за минулий тиждень з 12 по 18 серпня.

287655 1536 Rgb
Джерело: caglecartoons.com, Нідерланди. Автор: Tom Janssen

Угорщина не поділила кошти з російським «шпигунським» банком

Міжнародний інвестиційний банк, який тісно пов’язаний з Росією та потрапив під санкції після повномасштабного вторгнення, вимагає зняти їх, щоб він міг «виконати свої зобов’язання перед інвесторами та кредиторами». Проте мало хто вірить, що вкладники отримають гроші назад. Угорщина заморозила 19 мільйонів євро депозитів, але зберігає мовчанку в дискусії про повернення коштів.

Imago0242914891h Web
Фото: IMAGO / NurPhoto

У квітні 2023 року МІБ різко припинив роботу та фактично втік зі своєї штаб-квартири в Будапешті. До цього з його акціонерів вийшли Болгарія, Чехія, Румунія та Словаччина, а з європейських країн залишилась тільки Угорщина з часткою 25%.

 

Читай також 👇
Угорщина не планує виходити з Міжнародного інвестиційного банку, очолюваного Росією

 

Зараз МІБ опублікував кілька заяв зі скаргою на те, що угорський MBH Bank, у якому МІБ має свої рахунки, в односторонньому порядку заблокував 7,6 мільярда форинтів (19 мільйонів євро) «через дуже сумнівну операцію взаємозаліку, проведену без згоди емітента». У свою чергу MBH Bank не коментує ситуацію, посилаючись на банківську таємницю. Угорська влада також залишається небагатослівною: ні Міністерство фінансів, ні Міністерство національної економіки не відповіли на запити журналістів про заблоковані кошти та про те, як Угорщина збирається повернути кошти, які винна Міжнародному інвестиційному банку.

За однією з версій, затримавши ці 19 млн євро, Угорщина намагається принаймні зберегти хоча б третину коштів, які їй винен власне МІБ.

Зараз в контексті послаблення в’їзного режиму для росіян та білорусів до Угорщини, МІБ називають колись чи не найбільшою лазівкою російських шпигунів до Європейського Союзу.

Сіярто заперечив можливості в’їзду російських шпигунів до Європи через Угорщину

Включення громадян Росії та Білорусі в програму «Національна картка» не становить жодного ризику для безпеки Шенгенської зони. Ці громадяни також повинні пройти комплексну перевірку для в’їзду та перебування в Угорщині. Про це заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Пийтер Сіярто на своїй сторінці у Facebook. При цьому він звинуватив балтійські країни у розповсюдженні фейків проти Угорщини.

«Ми маємо з жалем відчути, що наші північноєвропейські та балтійські колеги продовжують кампанію брехні проти Угорщини. Звісно, ​​це не є чимось незвичайним для провоєнних політиків, але таке нехтування фактами все одно викликає тривогу», – зазначив міністр.

F1 2024: Hungarian Grand Prix
Фото: Beata Zawrzel / Zuma Press / Profimedia

Нагадаємо, у липні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбаном підписав указ, яким розширив коло громадян третіх країн, які можуть працевлаштовуватися за національною карткою.Вона дає право перебувати в Угорщині понад 90 днів протягом 180 днів, але не більше двох років. Термін дії національної картки можна продовжити на три роки.

Раніше ці картки були доступні лише для громадян України та Сербії, зараз їх дію розширили на 10 країн, серед яких Росія та Білорусь. У Євросоюзі зажадали від Угорщини відповісти на побоювання, що рішення Будапешта послабити візові правила для громадян Росії та Білорусі підвищує ризик шпигунства в блоці.

Словацькі байкери-путіністи зафарбували українські прапори на радянській військовій техніці

Словацькі байкери з мотоклубу «Brat za brata» відвідали східне словацьке село Даргов. Вони зафарбували українські прапори, які до цього хтось намалював на радянській військовій техніці біля пам’ятника Перемоги на Дарговому перевалі.

Знімок екрана 2024 08 19 204656

Словацькі послідовники російських «Нічних вовків» опублікували відеоролик, на якому їхній лідер покриває зеленою фарбою український прапор на радянському танку Т-34/85. Згодом інші члени нанесли червону зірку на танк, а також на самохідну установку СУ-100.

 

Читай також 👇
Гібридна війна триває: У Словаччині послідовники російських «Нічних вовків» організували марш «перемоги»

 

Оригінал відео оприлюднило і посольство Росії в Словаччині, яке подякувало словацьким байкерам за підтримку. Варто додати, що представники байкерського клубу регулярно з’являються на заходах на території посольства. Російське державне телебачення «Россия 1» також показало короткий репортаж про подію в Дарговій.

Румунські бійці у складі ЗСУ працюють на україно-російському кордоні

Боєць румунської бойової групи «Getica» у прямому ефірі на румунському телебаченні розповів про участь в українському наступі на території Росії. За словами бійця з позивним «Getotac», він сподівається, що «український наступ триватиме якнайдовше» і українські військові захоплять якомога більше території в РФ. Оскільки Росія почала незаконне вторгнення в Україну, то зараз отримує наслідки.

Знімок екрана 2024 08 19 212156

Як стверджує румунський волонтер в Україні Раду Хосу, румуни з групи «Getica» відійшли на 20 км назад від нової лінії фронту на території Росії, щоб записати повідомлення і потім повернулися туди. Це бійці-добровольці з Румунії та Республіки Молдова.

«Вони йшли не за грошима, тому що більшість із них походять із сфер, які принесли б їм набагато більше грошей, ніж зарплата солдата української армії. Вони на контракті з українськими військовими і працюють там, де потрібно», – каже Раду.

На Закарпатті в Україні запрацював новий мультимодальний термінал

У Берегівському районі Закарпаття запустили «Чорнотисівський термінал», яке працює як мультимодальний термінал – так званий «сухий порт». Основною функцією терміналу є перевалка різноманітних вантажів, включаючи сільськогосподарську продукцію, сиру нафту, а в перспективі і нафтопродукти, для подальшого транспортування одержувачам по всьому світу.

Термінал має вигідне географічне розташування, близькість до кордонів з Угорщиною та Румунією.

0b68a8f3ed81d13f2dd022cadfa37cef

Термінал «Чорнотисів» приймає зерно з усіх видів транспорту та перевантажує його на залізницю (в тому числі з ширококолійних вагонів на вузькоколійні), автомашини та контейнери. Перевантажувальна потужність комплексу становить 5000 тонн на добу.

 

Infopost.media

Коментарі