fbpx
22 Квітня, 2022

60% чеських компаній готові працевлаштувати біженців з України

Понад 60% чеських компаній готові приймати на роботу біженців із України. Здебільшого це посади, де не потрібно жодної кваліфікації. Багато компаній вже мають багаторічний досвід роботи із працівниками з України.

Такі результати показало опитування HR Pulse на порталі вакансій Profesia.cz, пише портал novinky.cz.

робота у Чехії

Чеські компанії готові прийняти на роботу українських біженців на неповний або повний робочий день, знаючи, що це переважно жінки.

Однак деякі компанії не можуть запропонувати роботу одразу, без спеціальної підготовки працівників. Ще 20% фірм зараз думають про можливість надання біженцям роботи. Інші 20% наразі не планують працевлаштування прибуваючих з України.

Як зазначають експерти Profesia, цікаво було порівняти цю ситуацію з сусідньою Словаччиною. Тут біженців планує працевлаштувати 75% компаній, а негативне ставлення до працівників-українців висловили лише у 8 опитаних із 100 підприємств.

За словами Міхала Новака з порталу вакансій Profesia.cz, однією з найпоширеніших перешкод для працевлаштування біженців є незнання чеської чи англійської мови – про це вказує кожна третя компанія у Чехії. Фірми також побоюються недостатнього досвіду працівників (23%) або нестачі ресурсів для письмового та усного перекладу, необхідних для найму та навчання (18%).

Багато чеських компаній уже мають багаторічний досвід роботи з українськими працівниками. 40% українців обіймають кваліфіковані технічні посади, 29% — кваліфіковані нетехнічні, 20% працюють у сфері послуг та 10% — на керівних посадах.

“Війна також впливає і на життя тих українців, які довгий час живуть у Чехії. Згідно з опитуванням, 19 відсотків нинішніх українських співробітників розглядають можливість приєднатися до оборони своєї країни, а дев’ять відсотків вже повернулися в Україну”, – сказав Новак.

Багато компаній також пропонують допомогу своїм співробітникам з України. Наприклад, дві третини беруть участь у вирішенні питань транспортування сімей у безпечне місце, дві п’яті допомагають матеріально, чверть надають психологічні консультації, а п’ята частина – надає оплачувану відпустку.

“Чотири відсотки компаній здійснили повне переміщення своїх українських філій”, – додав Новак.

Варто додати, що з початку російського вторгнення до роботодавців у Чехії працевлаштувалися понад 12 600 українців. Найчастіше це на посадах у виробництві, логістиці чи послугах. Зараз на обліку бюро праці перебуває майже 8400 українських біженців.

 

InfoPost.Media

Фото: Олена Іванців, Ґрати


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі