fbpx
03 Червня, 2022

300 кілометрів широкої колії: чи врятує нова залізниця у Польщі український експорт зерна?

На території Польщі можуть побудувати ширококолійну ділянку залізниці для прямих постачань українського зерна до порту у литовському місті Клайпеда. Це дасть змогу уникнути перевантаження вагонів з європейської колії і навпаки на кордоні Польщі з Литвою та Україною.

Пропозицію будівництва, зважаючи проблематичність прокладання вузької колії в Україні, висунув під час зустрічі з представниками Економічного комітету Сейму Литовської Республіки у Києві голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун.

залізниця

У ВАС стверджують, що основна проблема залізничної логістики українських зернових у порт Клайпеди та інші європейські порти полягає в несинхронізованості українських та литовських залізничних колій стандарту 1520 мм та колій 1435 мм, що прокладені у Польщі. Оскільки питання експорту української агросировини та забезпечення світової продовольчої безпеки є критичним, то будівництво 300 кілометрів широкої колії у Польщі може стати вирішенням проблеми.

Однак чи вдасться Польщі відносно швидко побудувати нову залізничну колію і чи потрібна вона буде у майбутньому, наразі невідомо.

 

Читай також:

Реекспорт зерна та енергетика: Чому Польща допомагає Україні?

 

У ВАР повідомили також, що литовська сторона погодилася з необхідністю працювати над будівництвом зазначеної ширококолійної залізничної ділянки, яка проходила б через Польщу до Литви.

Додамо, що травні Нафтогазова асоціація України порекомендувала “Укрзалізниці” знайти можливості добудувати залізничні колії, які відповідатимуть європейським критеріям (колію 1435 мм) через західні кордони до нафтобаз в Україні.

Раніше у своєму досліжненні ми навели 7 причин, чому відбудова України в умовах війни проти Росії має початися з модернізації західного кордону. Однією зі складових прикордонної інфраструктури є і залізниця, адже в умовах блокування Росією морських портів автомобільні і залізничні перевезення стали пріоритетом.

Транзит українського експорту зерна через Польщу вже має певні привілеї. Так, наприклад, прикордонний перехід із Польщею Рава-Руська – Верхрата отримає можливість пропускати вантажні вагони із зерновими, щоб забезпечити експорт до Європи.

У квітні цього року різко збільшився у порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг перевезень українського зерна залізницею і у напрямку Угорщини.

Плани щодо відновлення кількох залізничних ліній, що з’єднують порти з українськими кордонами має і уряд Румунії. Тут українське зерно приймають на інтермодальному терміналі, що має залізничне сполучення з портом Констанца.

InfoPost.Media

Фото: Railinsider


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі