23 Березня, 2022

10 днів до виборів в Угорщині: рейтинги партії Орбана та опозиції суттєво різняться

3 квітня в Угорщині відбудуться парламентські вибори. Головні гравці – проурядова партія Віктора Орбана “Фідес” (альянс Fidesz-KDNP) та об’єднана опозиція, яка висунула спільного кандидата Петера Маркі-Зая.

Цікаво, що останні соціологічні опитування виборців в Угорщині показують досить суттєві відмінності, пише tarsadalomkutato.hu.

вибори в Угорщині

Наприклад, згідно з недавнім опитуванням, проведеним проурядовим дослідницьким центром Társadalomkutató, “Фідес” має 11 процентних пунктів переваги перед об’єднаною опозицією.

Зазначається, що на парламентських виборах Fidesz-KDNP отримає 52%, а опозиційна коаліція – 41% голосів. Інші партії-конкуренти отримають максимум по 3 відсотки голосів.

Угорські проурядові соціологи зазначають, що нібито “напруга і недовіра між Петером Маркі-Заєм і коаліцією з 6-и партій все більше зростає”. Вони зазначають, що у лідера дуже слабка здатність відстоювати свої інтереси в коаліції. Не сприяють зростанню рейтингів спроба реорганізації, оголошена всередині передвиборчої кампанії, та непродумане спілкування на тему війни. Все це перешкоджає успіху та досягнення необхідної “критичної маси”, необхідної для зміни уряду в Угорщині.

Яким чином дійшли до таких висновків шляхом проведеного опитування – не вказується.


* Дослідження проводилося шляхом опитування 1000 виборців старших 18 років по телефону протягом 21-23 березня 2022 року. Зазначається, що максимальна похибка вибірки становить ± 3,16 відсотка.

Боротьба може бути жорсткою

Натомість зовсім інші результати виявилися під час дослідження, який провів трохи раніше інститут Republikon, який не пов’язують з урядом Орбана.

За їхніми даними розподіл голосів наступний: за Fidesz-KDNP збирається проголосувати 41% населення, а за об’єднану опозицію — 39%, пише Telex.

При цьому, зазначається, що порівняно з попереднім місяцем, підтримка Fidesz-KDNP серед населення Угорщини зросла мінімально – всього на 1 відсоток, а рейтинг об’єднаної опозиції залишився незмінним. Так само, як і частка тих, хто досі не визначився – 16 відсотків.

* Дослідження проводилося шляхом телефонного опитування 1000 осіб з 16 по 18 березня. Дослідження репрезентативно для дорослого населення країни за статтю, віком, освітою та типом населених пунктів, похибка становить +/- 3,2%.

Виходячи з результатів опитування, соціологічний інститут Republikon вважає, що передвибора конкуренція є дуже жорсткою: а остаточні результати угорських парламентських виборів, швидше за все, будуть вирішуватися буквально в останній момент.

Нагадаємо, і Віктор Орбан, і Петер Маркі-Зай 15 березня, у день незалежності Угорщини, провели мітинги. На заході під прапорами Фідес Орбан, який раніше підтримав санкції ЄС проти Росії, вчергове підкреслив своє рішення не надсилати в Україну жодної зброї.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі